Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Nowa numeracja peronów na stacji Poznań Główny wiosną 2022 roku

Dalej Wstecz
Data publikacji:
30-11-2021
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Nowa numeracja peronów na stacji Poznań Główny wiosną 2022 roku
fot. Jakub Rösler
PKP PLK prowadzi inwestycję mającą zwiększyć przepustowość drugiej największej stacji w Polsce, Poznania Głównego. Efektem prac będzie nowy peron, zlokalizowany po wschodniej stronie stacji. Ponadto do użytku oddane zostanie także przedłużenie istniejącego tunelu, który będzie wychodził na ulicę Składową. Tej inwestycji będzie towarzyszyć zmiana numeracji peronów, która często sprawia podróżnym problemy z odnalezieniem właściwej krawędzi peronowej. Nowe oznaczenia peronów mają się pojawić wiosną przyszłego roku.

Poznań Główny cały czas boryka się z problemami z przepustowością. Trudno się temu dziwić, zważając na fakt, iż jest to druga największa stacja w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów rocznie. Więcej osób korzysta tylko z Wrocławia Głównego. Właśnie dlatego PKP PLK buduje w Poznaniu nowy peron, który ma umożliwić wyprawianie i przyjmowanie jeszcze większej liczby pociągów. Nowy peron pojawi się po wschodniej stronie stacji. Jego budowa przebiega terminowo.

Oprócz peronu trwa także budowa tunelu, który będzie przedłużeniem już istniejącego ciągu biegnącego pod wszystkimi obecnymi peronami. Tunel będzie zbudowany w osi nowego peronu i będzie wychodził na ulicę Składową, dzięki czemu podróżni w łatwy sposób będą w stanie dostać się z Łazarza i przystanków tramwajowych Dworzec Zachodni, w kierunku ścisłego centrum miasta z ulicą Święty Marcin włącznie. W odpowiedzi na jedną z interpelacji dotyczących stacji, Ministerstwo Infrastruktury zapowiedziało zmianę numeracji peronów Poznania Głównego. Powód? Częsta trudność i zakłopotanie podróżnych, którzy nie mogą się zorientować w planie dworca.

Trzeba przyznać, że perony oznaczone cyframi, a także literami budzą niepewność, szczególnie gdy podróżny musi dostać się na peron 1A lub 4B, szczególnie wtedy gdy perony nie są ponumerowane po kolei, z zachodu na wschód lub na odwrót, a tak właśnie jest na Poznaniu Głównym. Wiemy kiedy wreszcie się to zmieni.

– Dla ułatwienia orientacji na stacji Poznań Główny przygotowywana jest zmiana numeracji peronów. Będzie ona wymagać m.in. wymiany oznakowania. PLK planują, aby nastąpiło to równolegle z oddaniem do użytku nowego, dodatkowego peronu na stacji – podróżni zostaną poinformowani o zmianach z wyprzedzeniem. Zakończenie prac związanych z budową dodatkowego peronu planowane jest wiosną 2022 r. – informuje nas Radosław Śledziński z PKP PLK.


Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5