Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Nowa trasa tramwajowa połączy Sosnowiec z Katowicami?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-02-03 11:17
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowa trasa tramwajowa połączy Sosnowiec z Katowicami?
fot. Karol Piela, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Tramwaje Śląskie zlecają wykonanie studium przedprojektowego dla trasy tramwajowej łączącej północne dzielnice Katowic z dzielnicą Milowice w Sosnowcu. Torowisko poprowadzone po północnej stronie trasy drogowej S86 umożliwiłoby bezpośrednie i szybkie połączenie dwóch miast.

Niedawno Tramwaje Śląskie prowadziły przetarg na opracowanie studium przedprojektowego budowy linii tramwajowej łączącej Milowice w Sosnowcu z północnymi dzielnicami Katowic. Torowisko miałoby przebiegać wariantowo: od rynku Katowicach, przez ul. Warszawską następnie ul. Dudy-Gracza oraz od pętli Słoneczna i skrzyżowania al. Korfantego z ul. Konduktorską. Następnie przebiegać dalej przez dzielnice Bogucice i Dąbrówkę Małą wzdłuż al. Roździeńskiego – z obsługą centrów handlowych po północnej stronie S86. Przewidziano trzy możliwe miejsca włączenia do istniejącej linii tramwajowej w Sosnowcu: na pętli Milowice, na wysokości centrum logistycznego przy Baczyńskiego oraz przez ul. Borki i ul. Kresową do ul. Piłsudskiego.

Wykonawca przeprowadzi badania ruchowe oraz przygotuje kosztorysy dla trzech wariantów przebiegu. Na tej podstawie wykona analizę finansowo-ekonomiczną. Kolejny etap zakłada wykonanie studium przedprojektowego dla wariantu rekomendowanego.

Przed połową stycznia minął termin składania ofert. Wystartowały cztery firmy z ofertami na kwoty od 166 tys. zł do 953 tys. zł brutto. W budżecie zamawiającego, określonym na kwotę 180 tys. zł netto, zmieściły się dwa podmioty. Najtańszą propozycję złożyło konsorcjum firma Infra – Centrum Dorardztwa i Cone AMG. Na realizację zamówienia przeznaczono dziewięć miesięcy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5