Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Nowa kładka nad Dunajcem połączy Krościenko i Szczawnicę

Dalej Wstecz
Data publikacji:
22-08-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UMWM

Podziel się ze znajomymi:

Dwa brzegi Dunajca w Krościenku nad Dunajcem i Szczawnicy znów będą połączone. A to za sprawą kładki rowerowej, która została zaprojektowana na wzór tej, którą zniszczyła powódź.

Przedmiot zamówienia stanowi budowa kładki rowerowej przez Dunajec pomiędzy miejscowościami Krościenko nad Dunajcem i Szczawnica w ramach układu uzupełniającego trasę rowerową VeloDunajec. Zamówienie obejmuje m.in.:
  • budowę kładki rowerowej przez rz. Dunajec,
  • budowę ścieżki rowerowej o długości 58,20 m stanowiącej połączenie kładki z istniejącą ścieżką rowerową i chodnikiem wzdłuż drogi powiatowej od strony m. Szczawnica,
  • budowę odcinka drogi gminnej nr 362376K (klasy D) o długości 130,30 m wraz z placem do zawracania o wymiarach 20 x 20 i niezbędną infrastrukturą,
  • budowę skrzyżowania zwykłego drogi gminnej nr 362376K,
  • budowę umocnienia skarp i brzegów koryta rz. Dunajec narzutem kamiennym,
  • budowę oświetlenia.

– Bardzo się cieszę z tej inwestycji. To most – symbol zarówno dla mieszkańców Szczawnicy, jak i Krościenka nad Dunajcem. To ważne miejsce w Pieninach i ruchu turystycznego w ramach VeloDunajec. Ta kładka uzupełni pienińską sieć ścieżek rowerowych, dzięki czemu zarówno Krościenko jak Szczawnica staną się jeszcze bardziej atrakcyjnie turystycznie – mówi marszałek Witold Kozłowski. Jego zdaniem projekt kładki jest bardzo udany, ponieważ nawiązuje do tej, którą zabrała woda podczas powodzi.

Do 8 września br. trwa postępowanie przetargowe. Inwestycja ma być gotowa do końca 2023 roku.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5