Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Nowa droga pieszo-rowerowa połączy Szreniawę z Komornikami

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2021-09-03 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nowa droga pieszo-rowerowa połączy Szreniawę z Komornikami
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Starostwo Powiatowe w Poznaniu zbuduje drogę pieszo-rowerową pomiędzy Komornikami, a Szreniawą. Inwestycja umożliwi łatwy dostęp mieszkańców Komornik do przystanku Poznańskiej Kolei Metropolitalnej zlokalizowanego w Szreniawie, a także poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Budowa drogi będzie kosztować 2,132 mln złotych, z czego prawie 1,8 miliona to pieniądze pochodzące z Unii Europejskiej.

W czwartek, 2 września, podpisano umowę na dofinansowanie budowy ciągu pieszo-rowerowego łączącego Komorniki ze Szreniawą. Umowa została zawarta pomiędzy władzami województwa wielkopolskiego, a powiatem poznańskim. Powiat otrzyma prawie 1,8 miliona złotych dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Unijną część inwestycji uzupełni wkład własny gminy Komorniki, a także powiatu poznańskiego, które przeznaczą na inwestycję odpowiednio 165 i 225 tysięcy złotych. Koszt całej drogii to 2,132 miliona złotych.

W ramach inwestycji zostanie wykonane 1120 metrów ciągu pieszo-rowerowego wraz z energooszczędnym oświetleniem i przejściem pieszo-rowerowym wraz z azylem. Ciąg będzie miał szerokość 3,7 metra, z czego na ścieżkę rowerową zarezerwowano 2 metry. Ciąg ma zostać wykonany do końca listopada tego roku i usprawni on poruszanie się między Komornikami i Szreniawą, jednocześnie ułatwiając dostęp do przystanku PKM zlokalizowanego w Szreniawie. To natomiast pozwoli w prosty i szybki sposób docierać mieszkańcom do Poznania. Podczas podpisania umowy, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Woźniak podkreślał, że samorząd województwa wydał już ponad 500 milionów złotych na projekty zeroemisyjne.

– Powiat nie udźwignąłby tego rodzaju inwestycji bez udziału środków unijnych, także tych pozostających w gestii Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Wpisują się one w całą naszą działalność transportową - Poznańską Kolej Metropolitalną, transport autobusowy i projekt Wielkopolski Transport Regionalny, jest to jedna wielka całość komunikacyjna – podkreśla Starosta Poznański, Jan Grabkowski.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
W Zabrzu powstaną dwa centra przesiadkowe. Wybrano wykonawców

Komunikacja

W Zabrzu powstaną dwa centra przesiadkowe. Wybrano wykonawców

Jakub Rösler 26 sierpnia 2021

Rusza przetarg na budowę węzła Gdańsk Wrzeszcz

Komunikacja

Rusza przetarg na budowę węzła Gdańsk Wrzeszcz

Jakub Rösler 11 sierpnia 2021

Szczecin: Przetargi na węzły integracyjne przy SKM

Przestrzeń

Szczecin: Przetargi na węzły integracyjne przy SKM

Roman Czubiński 04 lipca 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5