Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Niemcy wprowadzają ograniczenia. Ale bez limitów w transporcie

Dalej Wstecz
Autor:

Artur Bogdanowicz

Data publikacji:
2020-12-10 15:14
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Niemcy wprowadzają ograniczenia. Ale bez limitów w transporcie
fot. WU
Poszczególne landy w Niemczech wprowadzają dalsze ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa. Niewykluczony jest „twardy lockdown” w okresie okołoświątecznym i okołonoworocznym. Dalej jednak nie wprowadzono limitów osób w pojazdach komunikacji publicznej.

W nadchodzący poniedziałek kraj związkowy Saksonia zaostrza regulacje antcovidowe. Zamknięta zostanie większość sklepów. Otwarte pozostaną sklepy spożywcze, drogerie i apteki. Żłobki i przedszkola zostaną zamknięte, zaś szkoły przejdą na tryb zdalny.

Z kolei już od wczoraj w Bawarii obowiązuje większy rygor sanitarny. Wprowadzone zostały ograniczenia w poruszaniu się, z dużą liczba wyjątków, obejmujących drogę do pracy, na zakupy, odwiedziny, spacery czy indywidualny sport na świeżym powietrzu. W miastach i powiatach z wyższą liczbą zachorowań, od 21 do 5 rano wprowadzono "godzinę policyjną", od której jest niewiele wyjątków. Z domu wyjść można tylko w wypadku nagłego pogorszenia zdrowia czy drogi do/z pracy, przy czym policja i inne służby kontrolować mają przestrzeganie tego przepisu. Już wczoraj w Monachium, Norymberdze i Augsburgu wieczorne życie praktycznie zamarło.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel w bardzo osobistej i emocjonalnej odezwie zaapelowała do obywateli o zastosowanie się do wszystkich ograniczeń. Niewykluczone, że od Świąt do 10 stycznia wprowadzony zostanie tzw. "twardy lockdown" z zamknięciem handlu, przejściem pracy w firmach na tryb zdalny, przedłużeniem ferii, zamknięciem salonów fryzjerskich. W weekend ma się odbyć nadzwyczajne spotkanie Merkel i premierów krajów związkowych.

Warto podkreślić, że w żadnym z projektów nie ma mowy o ograniczeniu liczby pasażerów w środkach komunikacji zbiorowej. Oczywiście i tu obowiązuje zalecenie zachowania dostępu, a gdy to niemożliwe o zastosowanie wszystkich możliwych środków ochrony. W pociągach dalekobieżnych w systemie rezerwacji dostępne jest ok. 60% miejsc, ale nie wprowadzono obowiązkowych miejscówek. Limitów nie ma także np. w miejskich autobusach, choć wprowadzono dodatkowe dezynfekcje pojazdów. Wszyscy mieszkańcy kraju proszeni są o pozostanie w domach, więc liczba osób korzystających z autobusów, tramwajów czy pociągów zapewne i tak spadnie.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Samochody nie uratują nas przed pandemią

Mobilność

Samochody nie uratują nas przed pandemią

Roman Czubiński 09 grudnia 2020

USA: COVID śmiertelnym zagrożeniem dla transportu publicznego

Mobilność

USA: COVID śmiertelnym zagrożeniem dla transportu publicznego

Łukasz Malinowski 07 grudnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5