Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Niedrzwica Duża bierze się za węzeł przy dworcu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-02-01 11:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Niedrzwica Duża bierze się za węzeł przy dworcu
fot. Jakub199501, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Gmina Niedrzwica Duża prowadzi przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy węzła przesiadkowego Niedrzwica Duża leżącego pod Lublinem. Inwestycja miałaby objąć istniejący dworzec, a także rozbudowę układu drogowego.

Przedmiotem drugiego już przetargu ogłoszonego przez gminę Niedrzwica Duża jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy węzła przesiadkowego. Projekt podzielony jest na kilka zadań. Przewidziano zmianę sposobu użytkowania części „publicznej” budynku byłego dworca kolejowego wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego, budowę i rozbudowę układu drogowego wraz z ciągami pieszo-rowerowymi oraz oświetleniem.

Obecnie dworzec składa się z trzykondygnacyjnej części mieszkalnej oraz jednokondygnacyjnej części publicznej z nieużytkowanym poddaszem. Część publiczna budynku dawnego dworca będzie natomiast przeznaczona na cele gastronomiczne. Oprócz tego na dworcu miałaby się znaleźć w jednym z pomieszczeń poczekalnia. Zgodnie z założeniami przy dworcu miałyby się znaleźć miejsca parkingowe, zatoka dla autobusów, zatoka postojowa w ramach systemu Kiss & Ride, wiata przystankowa i rowerowa.

Termin składania ofert mija 9 marca 2017 r. O wyborze decydują cena (60%) oraz okres gwarancji na wykonanie usługi (40%). Przedmiot zamówienia ma być gotowy do połowy grudnia. Szacunkowy koszt dokumentacji to 162,6 tys. zł. Projekt będzie realizowany ze środków unijnych.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Września: Jakie centrum przesiadkowe przy dworcu

Przestrzeń

Września: Jakie centrum przesiadkowe przy dworcu

Witold Urbanowicz 26 stycznia 2017

W Wejherowie powstanie węzeł przesiadkowy z tunelem pod torami

Przestrzeń

W Wejherowie powstanie węzeł przesiadkowy z tunelem pod torami

Witold Urbanowicz 17 stycznia 2017

Nextbike w Sosnowcu? Nowe biletomaty? Niekoniecznie

Komunikacja

Nextbike w Sosnowcu? Nowe biletomaty? Niekoniecznie

Jakub Dybalski 12 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5