Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Niedługo wniosek o pozwolenie na budowę dla Warszawy Gdańskiej

Dalej Wstecz
Data publikacji:
06-10-2015
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Niedługo wniosek o pozwolenie na budowę dla Warszawy Gdańskiej
mat. prasowe
Trwają prace projektowe dworca Warszawa Gdańska. – Za chwilę, po uzyskaniu warunków zabudowy, będziemy występować o pozwolenie na budowę – mówi Jarosław Bator, członek zarządu PKP SA. Obiekt musi być gotowy do 2018 r., kiedy ruszy modernizacja linii średnicowej i większość ruchu zostanie przejęta przez Dworzec Gdański.

Pod koniec 2014 r. PKP SA na partnera dla Warszawy Gdańskiej wybrało firmę Ghelamco. W miejscu istniejącego dworca pojawić się ma nowa zabudowa. – Warszawa Gdańska jest w trackie projektowania. Za chwilę, po uzyskaniu warunków zabudowy, będziemy występować o pozwolenie na budowę – mówi Jarosław Bator, członek zarządu PKP SA.

Projekt musi zostać zrealizowany przed remontem linii średnicowej, planowanym od roku 2018 r. Wtedy Dworzec Gdański przejmie znaczną część ruchu dalekobieżnego z linii średnicowej i dworców Zachodniego, Centralnego, Wschodniego. – Ten projekt uwzględnia realizację dworca oraz rozwiązania komunikacyjne, które muszą być stworzone, by przejąć ruch z tych trzech dworców, które przez ten remont będą ograniczone – mówi Bator.

Trwają już prace przy budowie dodatkowego peronu. Prace mają zakończyć się w tym roku.Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5