Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Nieco ponad połowa lokali na II linii wynajęta. Co z resztą?

Dalej Wstecz
Data publikacji:
11-01-2016
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Nieco ponad połowa lokali na II linii wynajęta. Co z resztą?
fot. Martyn Janduła
W dalszym ciągu jest problem z zapełnianiem lokali handlowo-usługowych na II linii metra. Do tej pory udało się wynająć nieco ponad połowę pomieszczeń. Spółka prowadzi właśnie kolejny przetarg na zagospodarowanie pozostałych lokali.

Punkty handlowo-usługowe na stacjach II linii zapełniają się powoli. Sporo czasu zajęło nim na stacje wprowadzili się pierwsi najemcy. Ponadto po podpisaniu wszystkich umów z wynajmującymi okazało się, że część lokali pozostaje nadal bez użytkownika. – W chwili obecnej z 44 lokali wynajętych zostało 25 – informuje Maciej Czerski z Metra Warszawskiego.

Jak wyjaśnia Metro, niektórzy potencjalni najemcy nie spełniali wymagań albo zgłaszali się do kilku lokali, rezygnując potem z części z nich. – Centralny odcinek to wciąż tylko część zaplanowanej II linii metra i wybudowane już stacje nie obsługują jeszcze docelowego ruchu pasażerskiego. Stąd zapewne wynika ostrożność przedsiębiorców – dodaje Czerski.

Nie udało się też wynająć największego lokalu o powierzchni 211 m kw. w bardzo atrakcyjnej lokalizacji – na stacji Dworzec Wileński. W drugim największym, również znajdującym się na tej stacji, zainstalował się natomiast sklep Virgin, oferujący książki, muzykę i filmy. – Do 20 stycznia trwa przetarg na wynajem kolejnych 19 lokali – informuje Maciej Czerski. Zgodnie z warunkami przetargu najemcy nie mogą powtarzać działalności już realizowanej na danej głowicy. Nie dopuszcza się też hazardu i sprzedaży alkoholu, a także artykułów mogących spowodować zagrożenie dla obiektu.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5