Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Niebawem powrót tramwajów między Mostem a Litvínovem

Dalej Wstecz
Data publikacji:
31-01-2023
Ostatnia modyfikacja:
25-03-2023
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

Kompleksowa przebudowa międzymiastowej trasy tramwajowej łączącej Most i Litvínov dobiega końca. Po niemal dwóch latach wznowiona zostanie komunikacja szynowa między tymi dwoma czeskimi miastami.

Na przełomie stycznia i lutego mają ruszyć jazdy próbne na odcinku między krańcem Záluží a pętlą w Litvínovie. Następnie, od połowy lutego, mają zostać wznowione regularne przewozy tramwajowe. Budowniczowie wrócą jeszcze wiosną, by dokończyć prace przy zieleni.

Pierwotnie prace przy przebudowie 4-kilometrowego odcinka linii miały zakończyć się rok wcześniej, ale konieczna okazała się zmiana dokumentacji projektowej. Obiekty inżynieryjne – wiadukty – przy zakładach przemysłowych w Litvínovie okazały się być w gorszym, niż zakładano, stanie technicznym. W efekcie zdecydowano się na wymianę większości elementów starych wiaduktów. Wystąpiły też niezidentyfikowane kolizje z uzbrojeniem podziemnym.

63-tysięczny Most i 22-tysięczny Litvínov posiadają wspólną sieć tramwajową, składającą się z zasadniczo jednej głównej trasy. Długość sieci wynosi 18,6 km. W sumie roboty modernizacyjne obejmują ok. 10 km trasy, wybudowanej między latami 60. i 80. XX w. Projekt podzielono na dwa etapy. Pierwszy obejmował odcinek Záluží, Chemopetrol – Litvínov, dworzec kolejowy. Teraz przygotowywany jest kolejny etap, obejmujący odcinek Záluží, Chemopetrol– Most, Chomutovská. Prace rozpoczną się tu najpewniej w 2024 r. Koszt przebudowy pierwotnie szacowany był na 650 mln koron. Ostatecznie koszty urosły do 755 mln koron.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Bez tramwaju między Mostem a Litvínovem

Przestrzeń

Bez tramwaju między Mostem a Litvínovem

Witold Urbanowicz 27 marca 2021

Zobacz również:

Bez tramwaju między Mostem a Litvínovem

Przestrzeń

Bez tramwaju między Mostem a Litvínovem

Witold Urbanowicz 27 marca 2021

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5