Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Prawo & Finanse

Nie będzie limitów w transporcie zbiorowym

Dalej Wstecz
Autor:

Michał Szymajda

Data publikacji:
2021-12-14 10:31
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nie będzie limitów w transporcie zbiorowym
fot. Jakub Rösler
Rzecznik prasowy ministerstwa zdrowia zapowiedział, że resort wycofa się z zapowiedzianej regulacji ograniczającej zajętość miejsc w transporcie publicznym do 75%.

– Raczej wypadnie przepis o 75% obłożeniu środków transportu. Po dyskusjach z resortami, między innymi infrastruktury, z przewoźnikami decydujemy się na bardziej wzmożone kontrole, egzekucje czy to u konduktorów czy to kierowców, motorniczych, tego przepisu nakazującego zasłanianie nosa i ust, ale wycofujemy się z tego 75% obłożenia – powiedział Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministerstwa zdrowia, w TVN24.

Już z momentem zapowiedzi nowej regulacji pojawił się informacyjny chaos. Spisane regulacje nie pojawiły się do dziś – nikt z przewoźników kolejowych i drogowych nie miał pomysłu jak je respektować od 15 grudnia, zwłaszcza, że duża część miejsc w pociągach i autobusach w okresie świątecznym została już wyprzedana na poziomie większym niż 75%. Nie do respektowania okazał się pomysł rozdzielających osoby zaszczepione i niezaszczepione. Pomysł ograniczenia miejsc, niestosowany obecnie w Europie krytykował m.in. Michał Leman, szef polskiego oddziału Flixbusa, czy np. prezes MPK Wrocław. 

- Niezwłocznie po zapowiedzi wprowadzenia limitu przewożonych osób do 75 proc. liczby miejsc w pojeździe, krytykowałem takie rozwiązanie, jako fikcyjne i nierealne do wprowadzenia. Apelowałem wówczas do Ministra Zdrowia o rewizję tego stanowiska. Bardzo dziękuję Ministrowi Zdrowia Adamowi Niedzielskiemu, że nie pozostał obojętny na nasze racjonalne argumenty i postanowił wycofać się z rozwiązania, które tylko pozorowało realną walkę z czwarta falą koronawirusa – napisał Krzysztof Balawejder.

Wczoraj pisaliśmy też o strefach buforowych, na których wprowadzenie zdecydowało się MPK Poznań.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
W poznańskiej komunikacji zbiorowej wróciły strefy buforowe

Prawo & Finanse

W poznańskiej komunikacji zbiorowej wróciły strefy buforowe

Jakub Rösler 13 grudnia 2021

Ponad 10 000 zaszczepionych we wrocławskim mobilnym punkcie szczepień

Komunikacja

Ponad 10 000 zaszczepionych we wrocławskim mobilnym punkcie szczepień

Redakcja/inf. pras. 29 listopada 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5