Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Nidzica, Olsztynek, Szczytno – kolejne podejście do dworców

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-12-03 11:36
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nidzica, Olsztynek, Szczytno – kolejne podejście do dworców
mat. PKP SA
PKP SA mają ostatnio problem z rozstrzyganiem postępowań na inwestycje dworcowe z powodu drogich ofert. Spółka ogłosiła właśnie kolejny już przetarg na budowę dworca systemowego w Nidzicy oraz przebudowę dworców w Olsztynku i Szczytnie.

Przedmiotem przetargu jest budowa systemowego w Nidzicy, a także przebudowa dworców w Olsztynku i Szczytnie. Zamówienie podzielone jest na trzy zadania. Termin składania ofert mija 7 stycznia.

Jedno z zadań dotyczy Olsztynka. Obecny budynek zostanie przebudowany na obiekt usługowy z salą wielofunkcyjną, natomiast obsługa podróżnych zostanie przeniesiona do mniejszego, historycznego budynku toalet.  We wcześniejszym postępowaniu wpłynęła jedna tylko oferta, przekraczająca budżet zamawiającego. PKP SA zamierzają przeznaczyć na ten cel 12,8 mln zł netto.

PKP SA robiły już trzy podejścia do inwestycji w Nidzicy. Obecny budynek dworca ma zostać wyburzony, a jego miejsce zajmie dworzec systemowy. PKP SA niezmiennie przeznaczają na to zadanie 11,3 mln zł netto.

Ostatnie zadanie dotyczy Szczytna. Również w tym przypadku były już trzy podejścia. Projekt zakładał modernizację obiektu dworcowego, budynku WC oraz estetyzację wieży ciśnień. Dodatkowo planowane jest także wyburzenie rampy oraz wykonanie nowego układu funkcjonalno-użytkowego zagospodarowania terenu. Więcej o zakresie prac pisaliśmy przy wcześniejszym przetargu. Wartość zamówienia wynosi 13,1 mln zł netto.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Czeremcha z nowym dworcem. Jest umowa

Przestrzeń

Czeremcha z nowym dworcem. Jest umowa

Witold Urbanowicz 09 listopada 2018

Jedna oferta na przebudowę dworca w Olsztynku

Przestrzeń

Jedna oferta na przebudowę dworca w Olsztynku

Witold Urbanowicz 26 października 2018

PKP SA podpisały umowę na przebudowę dworca Białystok

Przestrzeń

PKP SA podpisały umowę na przebudowę dworca Białystok

Witold Urbanowicz 25 października 2018

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5