Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Nextbike wycofuje odwołanie w sprawie olsztyńskiego roweru. Kontrakt dla Orange

Dalej Wstecz
Autor:

Przemysław Farsewicz

Data publikacji:
2018-06-15 10:55
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nextbike wycofuje odwołanie w sprawie olsztyńskiego roweru. Kontrakt dla Orange
fot. Nextbike
Zaskakująca reakcja firmy rowerowej Nextbike. Odwołała się ona do Krajowej Izby Odwoławczej od zapisów zamówienia w olsztyńskim przetargu na rowery miejskie. Teraz to odwołanie wycofała. Olsztyn ma więc zielone światło do podpisania umowy z konsorcjum Orange.

Nextbike dwukrotnie składał odwołania do zapisów specyfikacji istotnych warunków zamówienia na dostawę systemu roweru miejskiego w Olsztynie. Również dwukrotnie je wycofywał. Na 14 czerwca zaplanowano rozprawę Krajowej Izby Odwoławczej, jednak firma Nextbike wycofała swoją skargę wieczorem dzień przed zwołaniem Izby. – Liczyliśmy, że zamawiający we własnym interesie skorzysta z możliwości skorygowania zaskarżonych zapisów. W związku z faktem, że postępowanie dotyczyło zamówienia udzielanego na zaledwie kilka miesięcy i zamawiający będzie miał możliwość skorygowania w kolejnym przetargu popełnionych uchybień, pomimo świadomości wadliwości dokumentacji przetargowej, podjęto decyzję o cofnięciu odwołania – mówi Jakub Giza z Nextbike'a.

Firma zarzucała Olsztynowi, że ten w zamówieniu faworyzuje jednego z wykonawców – firmę Roove – co wpływa na zaburzenie konkurencji. ZDZiT jednak zmienił zapisy zamówienia i firma wycofała swoje zarzuty. Nie minęło dużo czasu, a Nextbike wysłał do KIO kolejne odwołanie, w którym wskazał na nieprecyzyjnie opisany przedmiot zamówienia – zwłaszcza w kwestii stojaków rowerowych – a także społecznego wykluczenia i ograniczenia możliwości korzystania z roweru publicznego wyłącznie do osób posiadających smartphone’a z dostępem do Internetu. W odwołaniu zarzucono także nieadekwatne, zbyt liberalne warunki udziału w postępowaniu, niedające szans na praktyczną weryfikację zdolności startujących w postępowaniu wykonawców.

Brak odwołania oznacza brak przeszkód i możliwość rozstrzygnięcia przez Olsztyn przetargu. Koperty z ofertami zostały już otwarte, a na dostarczenie systemu rowerów miejskich nad Łynę zdecydowało się wyłącznie konsorcjum firm Orange Polska (lider) oraz Roove. – Wycofanie przez Nextbike odwołania oznacza, że możemy podpisać umowę z firmą, która złożyła ofertę w przetargu – informuje Paweł Pliszka, rzecznik prasowy ZDZiT-u. – Najprawdopodobniej nastąpi to w przyszłym tygodniu – dodaje.

Wykonawca zadeklarował uruchomienie systemu w ciągu 40 dni. Wartość oferty podstawowej określono na 364 tys. zł, zaś za opcję – 170 tys. zł. Olsztyn przygotował na zamówienie 350 tys. zł, jednak udało się znaleźć dodatkowe środki. Firma zadeklarowała, że dostarczy 10 rowerów więcej, czyli na ulice miałoby trafić 110 jednośladów.

Wersja demo systemu zakłada stworzenie 10 wypożyczalni rowerów. Dokładne lokalizacje stacji wypisaliśmy tutaj. Olsztyn zawarł w zamówieniu prawo opcji, dzięki któremu system mógłby się zwiększyć o kolejne 10 stacji oraz 50 rowerów. Umowa obejmuje w ramach pilotażu wyłącznie okres 5 miesięcy. Od zainteresowania mieszkańców rowerami zależy dalsza rozbudowa systemu. Jednocześnie pojawiło się dużo zastrzeżeń, co do zaproponowanego kształtu roweru miejskiego w Olsztynie.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Chorzów z rowerem miejskim Nextbike’a od jesieni?

Komunikacja

Chorzów z rowerem miejskim Nextbike’a od jesieni?

Witold Urbanowicz 11 czerwca 2018

Nextbike wygrywa przetarg na Wojewódzki Rower Publiczny

Mobilność

Nextbike wygrywa przetarg na Wojewódzki Rower Publiczny

Roman Czubiński 08 czerwca 2018

Rower publiczny w Olsztynie chce dostarczyć… Orange

Komunikacja

Rower publiczny w Olsztynie chce dostarczyć… Orange

Przemysław Farsewicz 08 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5