Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Nextbike w Sosnowcu? Nowe biletomaty? Niekoniecznie

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-01-12 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nextbike w Sosnowcu? Nowe biletomaty? Niekoniecznie
tandem Nextbikefot. Grzegorz Mościbrodzki/Nextbike
W środę w Sosnowcu otwarto oferty w dużym zamówieniu związanym z budową węzłów przesiadkowych, łączących je dróg rowerowych, a także uruchomienia systemu roweru publicznego.

Zamówienie jest podzielone na dwie części i w każdej złożono jedną ofertę. Pierwsza, która dotyczy stworzenia w Sosnowcu niewielkiego systemu roweru miejskiego, zainteresowała Nextbike’a. Sosnowiec chce, żeby powstał tam system na 130 rowerów w dziewięciu stacjach ulokowanych przy węzłach przesiadkowych. W ramach systemu mieszkańcy miasta powinni mieć możliwość skorzystania z sześciu tandemów i czterech rowerów trójkołowych, przeznaczonych dla osób z ograniczeniami w ruchu.

Druga część zamówienia dotyczy wyposażenia ośmiu węzłów przesiadkowych w 14 biletomatów, zwykle po dwa w jednej lokalizacji. W tej części ofertę złożyło Asseco Data Systems. Forma zabudowy biletomatów ma umożliwiać korzystanie z nich osobom niepełnosprawnym.

Problem jednak w tym, że oferty, które złożono w przetargu znacząco przekraczają założenia finansowe urzędu miasta. Nextbike swoją część wycenił na 1 736 637 zł brutto. Asseco zażądało za instalację biletomatów 3 655 694,07 zł brutto. Tymczasem Sosnowiec na cały przetarg chce przeznaczyć 3 458 937,85 zł. brutto, (w tym na część pierwszą – 1 016 000,00 zł, a na część drugą – 2 442 937,85 zł).

W Sosnowcu na razie nie zdecydowano co w tej sytuacji. Ponieważ jednak projekt ma być współfinansowany z funduszy unijnych, a zamawiający wcześniej zastrzegł sobie prawo do odstąpienia od umowy, jeśli dofinansowania nie otrzyma, bardzo prawdopodobne, że zamówienie zostanie rozpisane ponownie. Oferty obu firm znacznie przekracza założenia finansowe miasta.

Jeśli jednak Sosnowiec zdecyduje się na Nextbike, będzie to jedenasty system tego operatora w Polsce (firma odpowiada za systemy m.in. w Warszawie, we Wrocławiu, czy w Poznaniu). Warto jednak pamiętać, że sosnowiecki przetarg dotyczy tylko uruchomienia, a nie zarządzania systemem.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Jest plan rozbudowy roweru publicznego

Mobilność

Łódź: Jest plan rozbudowy roweru publicznego

Roman Czubiński 12 stycznia 2017

Pierwszy rok roweru miejskiego w Łodzi na 1,5 mln

Komunikacja

Pierwszy rok roweru miejskiego w Łodzi na 1,5 mln

jd/inf. pras. 07 stycznia 2017

Białystok podpisał nową umowę z Nextbike

Komunikacja

Białystok podpisał nową umowę z Nextbike

jd/inf. pras. 03 stycznia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5