Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Nextbike operatorem Częstochowskiego Roweru Miejskiego, ale tylko do października

Dalej Wstecz
Autor:

Dominik Wójcik

Data publikacji:
2021-06-15 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nextbike operatorem Częstochowskiego Roweru Miejskiego, ale tylko do października
fot. DW
Częstochowscy użytkownicy systemu roweru publicznego doczekają się w końcu jednośladów. Organizator po długim namyśle rozstrzygnął wiszący od początku maja przetarg na operatora, akceptując ofertę jedynego kandydata, firmy Nextbike.

Centrum Usług Komunalnych wyłoniło operatora systemu Częstochowskiego Roweru Miejskiego. Został nim Nextbike Polska, który za jeden sezon zażądał 596 628 zł, czyli o ponad 300 tys. zł więcej niż CUK założył na ten wydatek – 280,4 tys. zł.

Pierwsze ogłoszenie o przetargu opublikowano 19 kwietnia z otwarciem przewidzianym 7 dni później. Organizatora postępowania zalała jednak kaskada dociekliwych pytań o zagadnienia techniczne oraz zastrzeżenia co do projektu umowy. Ostatecznie otwarcie nastąpiło 6 maja. Rozstrzygnięcie, po znalezieniu brakujących środków, nastąpiło 10 czerwca.

Dyrektor CUK, Łukasz Kot, znany dotychczas jako społeczny konsultant prezydenta miasta ds. komunikacji rowerowej (czyli tzw. „oficer rowerowy”) w rozmowie z lokalną Gazetą Wyborczą tłumaczył trudności z uruchomieniem systemu pandemią koronawirusa, która implikowała wzrost cen części rowerowych, a przede wszystkim brak ich dostępności (globalna tendencja do zwiększenia udziału transportu rowerowego). Jednocześnie zapowiedział chęć uruchomienia systemu w większej skali wespół z satelickimi gminami turystycznymi lub o zasięgu do tych gmin i służyć temu będzie przetarg opiewający na kilka sezonów. Zarys takiego systemu przedstawimy niebawem.

Obecnie zakontraktowany sezon stanowiłby więc jedynie „łatkę” w ciągłości funkcjonowania systemu roweru publicznego.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5