Partner serwisu
Mobilność

Nextbike nowym operatorem Łódzkiego Roweru Publicznego

Dalej Wstecz
Data publikacji:
07-03-2024
Ostatnia modyfikacja:
07-03-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Nextbike

Podziel się ze znajomymi:

Podpisana została umowa na tegoroczny, nowy system roweru publicznego. Start sezonu już 2 kwietnia. 1 200 rowerów w 120 punktach w całym mieście, tak będzie wyglądał nowy system roweru publicznego.

Projektem zajmie się tym firma Nextbike, która dostarczy rowery, zamontuje stojaki oraz zapewni obsługę nowego systemu. Koszt zadania to 7,5 mln zł.

– Właśnie podpisaliśmy umowę z nowymi operatorem Łódzkiego Roweru Publicznego. Rowery wypożyczymy już 2 kwietnia. Mamy nadzieję, że nowy system ponownie przypadnie do gustu Łodzian i będzie odnosił sukcesy, jak w pierwszej jego edycji,
gdy również operatorem była firma Nextbike – mówi Adam Pustelnik, Pierwszy Wiceprezydent Miasta Łodzi

– Nie mieliśmy pewności, czy uda się w tym roku w tak krótkim czasie przeprowadzić procedurę przetargowa i wybrać operatora. Cieszę się, że się to udało. Teraz przed nami ciężka i intensywna praca, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Niebawem przedstawimy Łodzianom wygląd nowego roweru, czy lokalizację stacji. Nowy rower publiczny pokaże też oczekiwania Łodzian i pozwoli się dobrze przygotować do kolejny przetargu na przyszłe lata – informuje Bartosz Domaszewicz, przewodniczący zespołu mikromobilności.

– Łódź to miasto, które odegrało kluczową rolę w historii naszej firmy. To właśnie tutaj w latach 2016-2019 nasze rowery zyskały ogromną popularność, osiągając łącznie ponad 6 milionów wypożyczeń. Nasza firma doskonale rozumie, jakie wyzwania niesie ze sobą zarządzanie systemami rowerów publicznych w polskich miastach. Nasza ekspertyza w tej dziedzinie jest efektem wieloletniego doświadczenia w zarządzaniu podobnymi systemami, takimi jak Wrocławski Rower Miejski czy Veturilo. Jesteśmy przekonani, że nasza wiedza i umiejętności pozwolą nam skutecznie sprostać tym zadaniom w Łodzi. Cieszę się, że będziemy mogli tutaj wspierać inwestycje w zrównoważony transport publiczny, który wraz ze sprawnie działającym systemem rowerów publicznych jest kluczowy dla budowy nowoczesnych miast – podsumowuje Tomasz Wojtkiewicz, prezes Grupy Nextbike.

Nowe rowery to pojazdy czwartej generacji, czyli takie które posiadają blokadę O-lock - to mechanizm zabezpieczający rower w postaci zintegrowanej z ramą klamry o kształcie „O”. Po wypożyczeniu roweru blokada otwiera się automatycznie. Ponadto dzięki odbiornikowi GPS przymocowanemu do roweru operator może śledzić jego położenie, a więc też to, gdzie go zostawiliśmy. Rozwiązania pomagają w zarządzaniu flotą, zwiększając bezpieczeństwo mieszkańców Łodzi i całego systemu.

Na stacjach nie spotkamy tradycyjnych stacji dokujących. Rowery pozostawimy przy jednym ze stojaków w wyznaczonych do tego miejscach. Pozwoli to na łatwe korzystanie i zapewni porządek. Rowery dostępne będą za pośrednictwem aplikacji, a dostępne sposoby płatności to m.in. płatność kartą, przelewem lub BLIK-em.

Jest to proste i znane z wielu sharingowych systemów rozwiązanie. Dzięki nowym rozwiązaniom, które eliminują tradycyjne zamki oraz wprowadzają technologie cyfrowe do zarządzania flotą, wypożyczanie i oddawanie rowerów będzie jeszcze prostsze i bardziej intuicyjne, zapewniając większą swobodę użytkownikom, porządek w mieście i czystą radość z jazdy.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Łódzki Rower Publiczny: Uruchomienie 31 lipca

Mobilność

Łódzki Rower Publiczny: Uruchomienie 31 lipca

Roman Czubiński 17 lipca 2021

Łódzki Rower Publiczny: Uruchomienie dopiero w wakacje

Mobilność

Łódź: Jaki będzie nowy Rower Publiczny?

Mobilność

Łódź: Jaki będzie nowy Rower Publiczny?

Roman Czubiński 21 lutego 2021

Zobacz również:

Łódzki Rower Publiczny: Uruchomienie 31 lipca

Mobilność

Łódzki Rower Publiczny: Uruchomienie 31 lipca

Roman Czubiński 17 lipca 2021

Łódzki Rower Publiczny: Uruchomienie dopiero w wakacje

Mobilność

Łódź: Jaki będzie nowy Rower Publiczny?

Mobilność

Łódź: Jaki będzie nowy Rower Publiczny?

Roman Czubiński 21 lutego 2021

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5