Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Nextbike na giełdzie. Pierwszy taki bikesharing na świecie

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-08-23 13:21
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Nextbike na giełdzie. Pierwszy taki bikesharing na świecie
fot. Nextbike
23 sierpnia akcje Nextbike Polska S.A. zadebiutowały na rynku NewConnect warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Tuż po debiucie jedna akcja rowerowego dostawcy była wyceniana na nieco ponad 113 zł, a słupki rosły.

Jak informowano już w maju, chodzi o emisję 51 tys. akcji na okaziciela serii C z wyłączeniem prawa poboru.

– Debiut na NewConnect to dla naszej firmy ogromnie ważne wydarzenie, krok milowy w naszym rozwoju, potwierdzający dojrzałość organizacyjną Nextbike Polska, bardzo dobre perspektywy i wysoki potencjał do dalszego dynamicznego wzrostu – powiedział prezes spółki Tomasz Wojtkiewicz.

– Co istotne, Nextbike Polska jest pierwszą firmą na świecie z branży bikesharingu, która debiutuje na giełdzie. Pozyskane środki w cieszącej się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów ofercie prywatnej poprzedzającej upublicznienie przeznaczamy na dalszy rozwój na rosnącym rynku miejskich systemów rowerowych – dodał.


fot. Jakub Dybalski

W tym roku spółka m.in. ruszyła z nowa umową w Warszawie, rozbudowała system rowerowy w Łodzi i ruszyła z nowym systemem w Kołobrzegu. Wojtkiewicz podczas debiutu wspominał, że firma widzi duży potencjał w mniejszych miastach i miejscowościach wypoczynkowych, ale też czeka na przetargi w Chorzowie i w Trójmieście. W sumie dziś w Polsce jest mniej więcej 15 tys. rowerów publicznych, z czego tych nextbike’owych ok. 80 proc. Według szefa spółki polski potencjał jest trzy razy większy.

– Upublicznienie Spółki zbiegło się w czasie z jeszcze jednym strategicznie kluczowym dla nas wydarzeniem, czyli uzyskaniem licencji na działalność w krajach skandynawskich. Wraz z debiutem Nextbike Polska otwiera się więc nie tylko na nowe, szerokie grono inwestorów, ale także na nowe rynki działalności – mówił Wojtkiewicz.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Lublin. Coraz mniej wypożyczeń roweru miejskiego

Mobilność

Lublin. Coraz mniej wypożyczeń roweru miejskiego

Rafał Stawecki 21 sierpnia 2017

Nextbike Polska zajmie się rowerami w Norwegii, Islandii i Finlandii?

Prawo & Finanse

Nextbike Polska zajmie się rowerami w Norwegii, Islandii i Finlandii?

Jakub Dybalski 16 sierpnia 2017

Łódzki Rower Publiczny: Pierwsze wnioski po rozbudowie

Mobilność

Łódzki Rower Publiczny: Pierwsze wnioski po rozbudowie

Roman Czubiński 13 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5