Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

MZK Toruń wybrał dostawcę nowych autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-09-23 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MZK Toruń wybrał dostawcę nowych autobusów
fot. MZK Toruń
MZK Toruń postanowił dopłacić i rozstrzygnął przetarg na dostawy czterech 12-metrowych autobusów z opcją na piąty pojazd. O zamówienie ubiega się dwóch producentów. Postępowanie wygrał Solaris, który złożył tańszą ofertę.

Przetarg obejmuje dostawę czterech fabrycznie nowych autobusów z opcją zakupu piątego, o ile pozwoli na to wysokość złożonych ofert. Będą one zasilane olejem napędowym. Pojazdy o długości 11,5-12,2 m mają pomieścić min. 85 pasażerów, z czego 28 na miejscach siedzących. Przewidziano układ drzwi 2-2-2. Wymagany jest silnik o mocy min. 200 kW. Pojazdy będą klimatyzowane, a wyposażenie obejmuje biletomat, kasowniki, tablice LED i LCD, nagłośnienie, monitoring, wi-fi oraz porty USB do ładowania urządzeń mobilnych.

W okolicach połowy lipca minął termin składania ofert. Wystartowały dwa podmioty – Solaris i EvoBus. Obie propozycje przewyższały jednak budżet określony na 5,223 mln zł brutto za zamówienie podstawowe. Zamawiający postanowił jednak dopłacić i wczoraj (22 września) rozstrzygnął postępowanie. Wygrał Solaris, który wycenił całość na 6,827 mln zł, a zamówienie podstawowe na 5,461 mln zł brutto.

Wybór musi uprawomocnić się. Na realizację zamówienia przeznaczono 240 dni od zawarcia umowy. O skorzystaniu z opcji zamawiający poinformuje do końca 2021 r. Producent będzie miał 240 dni, licząc od złożenia oświadczenia o skorzystaniu z opcji, na dostarczenie dodatkowego pojazdu.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5