Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

MZK Jelenia Góra kupuje autobusy miejskie. Używane

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2022-05-24 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MZK Jelenia Góra kupuje autobusy miejskie. Używane
fot. Scania Polska
MZK Jelenia Góra chce zakupić kolejne używane autobusy miejskie. Przetarg opiewa na dostawy trzech autobusów w wariancie podstawowym, a także jednego w ramach opcji. Pojazdy muszą być niskopodłogowe oraz bezwypadkowe.

MZK Jelenia Góra mocno stawia na zakupy używanego taboru autobusowego. Przewoźnik w ostatnich latach regularnie kupuje po kilka używanych autobusów, a nie inaczej jest obecnie. Spółka właśnie ogłosiła przetarg na dostawy do czterech używanych pojazdów, z czego jeden może zostać zamówiony w ramach opcji. Podstawę zamówienia stanowią trzy autobusy.

Zamawiane pojazdy mają być sprawne techniczne oraz bezwypadkowe, a także przeznaczone do regularnego ruchu w mieście. Autobusy mają być niskopodłogowe oraz dostosowane do przewozu osób z niepełnosprawnością.

Długość autobusów ma mieścić się w przedziale 11-12,5 metra. Liczba miejsc została określona na co najmniej 70, w tym 28 z nich jako miejsca siedzące. Miejsce na wózek inwalidzki oraz dziecięcy ma znajdować się naprzeciw drugich drzwi pojazdu. Silniki autobusów mają być wysokoprężne, o mocy minimum 180 kW, a także spełniać normę emisji EURO 6. Kierowca ma mieć do swojej dyspozycji kabinę typu zamkniętego lub półzamkniętego.

Układ drzwi to 2:2:2, choć producent dopuszcza też możliwość układu 1:2:2. W pojazdach ma znaleźć się także ogrzewanie oraz klimatyzacja. Zamawiający chciałby, aby autobusy były wyposażone w oświetlenie LED, oraz ładowarki USB, w charakterze podwójnych portów rozmieszczonych równomiernie w całym pojeździe. Pojazdy mają mieć też monitoring wizyjny oraz system informacji pasażerskiej składającej się z ekranów LCD czy nagłośnienia. W autobusach ma się też znaleźć możliwość instalacji kasowników biletowych.

Przed ostatecznym wyborem najkorzystniejszej oferty, zamawiający przeprowadzi także oględziny pojazdów. Poza dostawą autobusów MZK Jelenia Góra wymaga też dostawy komputera diagnostycznego, podnośnika hydraulicznego oraz zestawu do napraw zacisków hamulcowych. Autobusy mają być objęte gwarancją trwającą co najmniej 12 miesięcy.

Prawo opcji może zostać wykorzystane w ciągu 14 dni od dnia podpisania umowy dotyczącej realizacji zamówienia w wariancie podstawowym. Autobusy mają zostać dostarczone do zamawiającego do 30 września bieżącego roku. W postępowaniu mogą startować wykonawcy, którzy wykażą, iż w ciągu trzech ostatnich lat wykonali co najmniej 3 zamówienia o charakterze, zakresie oraz wartości podobnej do jeleniogórskiego zamówienia, a dokładniej na dostawie minimum 3 używanych autobusów niskopodłogowych.

Oferty w postępowaniu można składać do 22 czerwca bieżącego roku. O wyborze zdecydują cena - 80%, rok produkcji - 2% oraz gwarancja - 18%. Zamawiający otrzyma punkty w kategorii rok produkcji jeśli zaoferuje pojazdy nowsze, niż te wyprodukowane w 2016 roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Autosan z kolejną umową na elektrobusy dla Częstochowy

Przestrzeń

Autosan z kolejną umową na elektrobusy dla Częstochowy

Witold Urbanowicz 07 czerwca 2022

Radom z jedną ofertą na leasing autobusów

Przestrzeń

Radom z jedną ofertą na leasing autobusów

Witold Urbanowicz 06 czerwca 2022

Lublin: Aż cztery oferty na dostawę autobusu wodorowego

Komunikacja

Lublin: Aż cztery oferty na dostawę autobusu wodorowego

Witold Urbanowicz 06 czerwca 2022

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5