Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

MZA Warszawa kupują 80 autobusów CNG za 119 mln zł

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-01-25 10:08
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MZA Warszawa kupują 80 autobusów CNG za 119 mln zł
fot. ZTM Warszawa
Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie ogłosiły zapowiadany przetarg na dostawę 80 autobusów zasilanych sprzężonym gazem CNG, w tym 50 przegubowych. Dostawy rozpisano w okresie do 2020 r., a ich wartość szacowana jest na 119 mln zł netto.

Przedmiotem zamówienia ogłoszonego przez MZA Warszawa jest dostawa fabrycznie nowych autobusów miejskich w latach 2018–2020, zasilanych sprężonym gazem ziemnym CNG. Przetarg jest podzielony na dwa zadania. Pierwsze, mniejsze zakłada dostawę 30 pojazdów klasy maxi, natomiast drugie – 50 pojazdów przegubowych. Jednocześnie zamawiający przewiduje możliwość realizacji dodatkowych dostaw autobusów zgodnie z możliwościami, jakie daje prawo. Zamawiający nie opublikował jeszcze szczegółowej specyfikacji zamówienia.

Termin składania ofert mija 6 marca. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które zrealizowały w ostatnich trzech latach dostawę lub dostawy autobusów miejskich zasilanych CNG o łącznej wartości netto (bez podatku VAT) wynoszącej co najmniej 60 mln zł. O wyborze decydują cena (85%), parametry techniczne (6%), ekologia (9%).

Zamówienie ma zostać zrealizowane do 27 marca 2020 r. Wartość zamówienia MZA szacuje na 119 mln zł.

Autobusy CNG otwierają zapowiadaną serię przetargów na zakup autobusów z alternatywnym źródłem napędu. – Do roku 2020 nie będziemy już kupować autobusów z silnikami diesla – mówi niedawno Jan Kuźmiński, prezes MZA Warszawa. W następnej kolejności spółka planuje kupić 130 autobusów elektrycznych.

W tej chwili Miejskie Zakłady Autobusowe dysponują 60 autobusami nisko lub bezemisyjnymi (20 pojazdów elektrycznych, 35 gazowych i 5 hybryd), a na koniec roku 2020 ich liczba wzrośnie już do 270 (prawie 20 procent całej floty). Spółka ma także kilkaset pojazdów wyposażonych w baterie słoneczne i elektrownię słoneczną na zajezdni „Woronicza” (kolejna powstanie na projektowanym oddziale „Redutowa”).

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5