Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Muzeum kolejnictwa na Odolanach. Rusza konkurs na koncepcję

Dalej Wstecz
Data publikacji:
30-12-2015
Ostatnia modyfikacja:
25-03-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Muzeum kolejnictwa na Odolanach. Rusza konkurs na koncepcję
mat. PKP SA
PKP SA ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dla zadania inwestycyjnego „Stacja Muzeum” zlokalizowanego przy ul. Potrzebnej w Warszawie. Konkurs jest dwuetapowy, a jego laureatów poznamy jeszcze w 2016 roku.

W pierwszym etapie konkursu uczestnicy koncepcji złożą swoje prace, z których wyłonionych zostanie przez komisję 6 najlepszych opracowań. Mają dotyczyć "koncepcji zespołu obiektów i zagospodarowania składających się na założenie urbanistyczno-architektoniczne pn. Stacja Muzeum" przy ul. Potrzebnej. W etapie drugim PKP SA poprosi o przedstawienie koncepcji budynku głównego Stacji Muzeum, hali taboru oraz związanego z nim zagospodarowania będących rozwinięciem rozwiązań przedstawionych w etapie I.

Koncepcja powinna określać relacje obiektów z otoczeniem i rozwiązania architektoniczne precyzujące standardy obiektów. Cały obszar objęty opracowaniem ma 36 ha powierzchni.

Kryteria wyboru koncepcji

Pierwszorzędnymi kryteriami przy ocenie prac z etapu pierwszego będą: atrakcyjność proponowanych rozwiązań urbanistyczno-architektonicznych (w tym w szczególności obiektów i zagospodarowania planowanych do realizacji po konkursie), realność proponowanych rozwiązań urbanistyczno-architektonicznych (w tym w szczególności obiektów i zagospodarowania planowanych do realizacji po konkursie), sprawność funkcjonalno-użytkowa zaproponowanych rozwiązań, trafność lokalizacyjna budynku głównego Stacji Muzeum oraz pozostałych obiektów i zagospodarowania planowanych do realizacji po konkursie.

Przy ocenie 6 prac w etapie drugi najistotniejsza będzie atrakcyjność i realność proponowanych rozwiązań architektonicznych i zagospodarowania a także trafność rozwiązań funkcjonalnych i programowo-przestrzennych obiektów i zagospodarowania.

Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie w ramach pierwszego etapu upłynie 25 stycznia. Dla najlepszego projektu przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 120 tysięcy zł i zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowej. Dla autorów drugiej najlepszej koncepcji przewidziano 80 tysięcy zł, trzeciej – 50 tysięcy zł. Organizator przewiduje przyznanie dodatkowych nagród pieniężnych IV, V, VI w formie wyróżnień odpowiednio I, II, III stopnia. Kwota przeznaczona przez organizatora na te nagrody wynosi nie mniej niż 150 000 zł netto.

Nie tylko Stacja Muzeum


Więcej na temat projektu Stacja Muzeum piszemy TUTAJ. Poza nowym obiektem kultury PKP SA zamierza przeprowadzić na Odolanach projekt deweloperski. Więcej o tym pomyśle piszemy TUTAJ.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Muzeum Kolejnictwa na Odolanach w 2018 r. Będzie nowy przystanek?

Przestrzeń

Muzeum Kolejnictwa na Odolanach w 2018 r. Będzie nowy przystanek?

Witold Urbanowicz 28 kwietnia 2015

Zobacz również:

Muzeum Kolejnictwa na Odolanach w 2018 r. Będzie nowy przystanek?

Przestrzeń

Muzeum Kolejnictwa na Odolanach w 2018 r. Będzie nowy przystanek?

Witold Urbanowicz 28 kwietnia 2015

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5