Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Mutares zakupił spółkę Arriva Bus Transport Polska

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-09-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. Arriva

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
Mutares zakupił spółkę Arriva Bus Transport Polska
fot. Arriva
Mutares - międzynarodowy inwestor finansowy, zarządzający między innymi spółkami sektora motoryzacyjnego oraz mobilności zakupił spółkę Arriva Bus Transport Polska oraz duński i serbski oddział Arrivy. Umowę podpisano 26 września w godzinach wieczornych. 

Arriva w Polsce oferuje usługi transportu pasażerskiego autobusowego (Arriva Bus Transport Polska) oraz kolejowego (Arriva RP). Na polskim rynku działa od prawie 15 lat. Spółka autobusowa świadczy usługi na Pomorzu i Kujawach oraz obsługuje transport miejski w Warszawie zaś kolejowa wykonuje przewozy pasażerskie na liniach niezelektryfikowanych województwa kujawsko-pomorskiego, realizując blisko 40% połączeń w tym regionie. Fundamentem działania przewoźnika jest jakość i efektywność świadczonych usług, bezpieczeństwo klientów i pracowników oraz uczestniczenie w życiu lokalnych społeczności. To co ją wyróżnia, to wysoka jakość oferowana podróżnym. Połączenia kolejowe realizowane w województwie kujawsko-pomorskim są w ścisłej czołówce najlepiej ocenianych połączeń w Polsce.

Podpisana umowa sprzedaży dotyczy wyłącznie części transportu autobusowego. Spółka Arriva RP, działająca na rynku kolejowym, pozostaje w strukturach grupy Arriva.

Nowy właściciel Arriva Bus Transport zamierza nie tylko utrzymać dotychczas realizowany portfel usług i połączeń autobusowych, ale także rozszerzyć działalność i tym samym wzmocnić pozycję firmy na rynku usług transportowych. Zespół Mutares ma duże doświadczenie operacyjne w branży i planuje wykorzystać swoją wiedzę w zakresie przetargów na pozyskanie kolejnych kontraktów w sektorze usług publicznych.

Transakcja, będąca elementem międzynarodowej ekspansji Mutares jest szansą na wzrost zasobów i możliwości firmy, a co za tym idzie jest również szansą dla obecnych i przyszłych jej pracowników.

Zakończenie procesu przejściowego wydzielenia spółek i przejęcia biznesu autobusowego przez Mutares przewidziane jest na przełom roku.

Jak wspomniano powyżej, spółka kolejowa nadal pozostaje w strukturach Arrivy. Ogłoszona w poniedziałek decyzja marszałka województwa kujawsko-pomorskiego o powierzeniu jej świadczenia usług kolejowych w województwie na kolejne 8 lat pozwala patrzeć na działalność Arrivy w Polsce w długoterminowej perspektywie, gwarantującej jej stabilne funkcjonowanie i dalszy rozwój.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5