Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Multiconsult Polska wykonało studium dla drugiego toru WKD Grodzisk – Podkowa

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2018-10-22 14:48
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Multiconsult

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Multiconsult Polska wykonało studium dla drugiego toru WKD Grodzisk – Podkowa
fot. WKD
Firma Multiconsult Polska na zlecenie Warszawskiej Kolei Dojazdowej wykonała prace nad opracowaniem studium wykonalności dla budowy drugiego toru linii kolejowej nr 47 od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego. Celem planowanej inwestycji jest usprawnienie dojazdu do Warszawy, dogodniejszy dla podróżujących rozkład jazdy, a także zwiększenie przepustowości szlaku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska.

W ramach projektu przewidziana jest budowa drugiego toru na 7-kilometrowym odcinku trasy kolejowej z Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego wraz z towarzyszącą infrastrukturą oraz kompleksowa wymiana nawierzchni istniejącego toru i przebudowa sieci trakcyjnej.

Planowana modernizacja ma objąć m.in. optymalizację geometrii linii kolejowej (w granicach istniejących konstrukcji ziemnych), co przyczyni się do podniesienia prędkości maksymalnej, elektryfikację dobudowanego toru, wymianę wszystkich obiektów inżynieryjnych, dobudowę nowych peronów i niezbędną przebudowę przejazdów kolejowo-drogowych wynikającą z budowy drugiego toru. Ponadto zaplanowano przebudowę peronów na wszystkich przystankach osobowych oraz modernizację budynków w części obsługi pasażerów (pomieszczenia kas wraz z zapleczem) na stacjach Podkowa Leśna Główna oraz Grodzisk Mazowiecki Radońska.

W ramach Studium Wykonalności opracowana została dokumentacja środowiskowa, której efektem było uzyskanie ostatecznej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. – Zakres prac rozpoczętych w styczniu 2017 r. przez ekspertów Multiconsult Polska, obejmuje określenie możliwych wariantów inwestycyjnych, analizę kosztów, prognozy ruchu, przygotowanie wniosku o dofinasowanie oraz uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach – mówi Renata Mordak, dyrektor pionu transportu Multiconsult Polska.

W ramach realizacji projektu firma Multiconsult Polska przeprowadziła konsultacje społeczne z mieszkańcami miejscowości leżących wzdłuż przewidzianego do modernizacji szlaku linii kolejowej nr 47. Na spotkaniach, które odbyły się w Brwinowie, Podkowie Leśnej, Milanówku oraz Grodzisku Mazowieckim, przedstawione zostały podstawowe informacje dotyczące inwestycji. Aktualnie została złożona dokumentacja w ramach wniosku o dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość inwestycji została oszacowana na ponad 87,7 mln zł netto, z czego wartość wnioskowanego dofinansowania może wynosić do 85%. Informacja o wyniku konkursu zostanie podana pod koniec I półrocza 2019 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Nowy-stary zarząd WKD z absolutorium, a spółka z zyskiem

Prawo & Finanse

Nowy-stary zarząd WKD z absolutorium, a spółka z zyskiem

Redakcja 02 lipca 2018

Pruszków z biletem miejskim na WKD

Komunikacja

Pruszków z biletem miejskim na WKD

Witold Urbanowicz 02 lipca 2018

WKD: Od maja rowery za darmo w weekendy

Komunikacja

WKD: Od maja rowery za darmo w weekendy

Witold Urbanowicz 26 kwietnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5