Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

MPK-Łódź z ofertami na zakład techniki

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-04-14 13:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK-Łódź z ofertami na zakład techniki
mat. MPK-Łódź
Łódzki przewoźnik otworzył oferty w przetargu na budowę nowej siedziby Zakładu Techniki na terenie dawnej zajezdni Międzygminnej Komunikacji Tramwajowej „Helenówek” przy ul. Zgierskiej 256. Spółka będzie musiała sporo dopłacić.

Zajezdnia Helenówek (znajdująca się obecnie przy Zgierskiej 256) powstała w 1922 r. jako czołowa zajezdnia Łódzkich Wąskotorowych Elektrycznych Kolei Dojazdowych. Funkcjonowała do 2012 roku. Teraz jej miejsce zajmie zakład techniki, przeniesiony tutaj z ul. Tramwajowej.

MPK-Łódź rozpisało przetarg na wykonanie prac pod koniec zeszłego roku. Jak informuje spółka, niemal cały teren, na którym znajduje się dawna zajezdnia, przejdzie gruntowną przebudowę. Zachowane zostaną tylko jej zabytkowe elementy. W nowym zakładzie od strony wschodniej znajdować się będzie część napraw bieżących. W hali przewiduje się m.in.: warsztat elektryczny, warsztat mechaniczny, śrutownię, lakiernię, stolarnię, spawalnię, myjnię, pomieszczenia magazynowe czy narzędziownie. Wizualizacje tutaj.

Dzisiaj (14 kwietnia) minął termin składania ofert. Wystartowały trzy podmioty. Konsorcjum firm Mota-Engil Central Europe i ZUE wyceniło roboty na 182,999 mln zł, konsorcjum firm Balzola Polska i Lantania na 183,325 mln zł, natomiast bydgoski Alstal – na 269,796 mln zł. To dużo powyżej budżetu określonego na 103,799 mln zł brutto.

O wyborze decydują cena (90%), gwarancja (10%). Na realizację robót przeznaczono 24 miesiące.  Przeprowadzka ZT z budynków przy ul. Tramwajowej jest konieczna, ponieważ w ich miejscu będzie przebiegać w przyszłości nowe torowisko.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5