Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

MPK-Łódź z ofertami na podwykonawstwo na dwóch liniach

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-06-04 16:19
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK-Łódź z ofertami na podwykonawstwo na dwóch liniach
fot. MJ
MPK-Łódź otworzyło oferty w przetargu na obsługę dwóch linii autobusowych. W sumie wpłynęły trzy oferty. Przewoźnik, od lat borykający się z niedoborem rąk do pracy, chce zlecić na zewnątrz przewozy na jednej wielowariantowej linii zwykłej oraz na trasie zastępczej wzdłuż modernizowanej linii tramwaju podmiejskiego.

Zamówienie dotyczy obsługi linii zastępczej za tramwaj do Pabianic Z41 (część 1) oraz linii 60 z wariantami A, B, C i D z pętli pod centrum handlowym Tulipan na Starym Widzewie do Strykowa, Dobrej i na północno-wschodnie rubieże Łodzi (część 2). DO obsługi linii Z41 potrzeba maksymalnie pięciu brygad przegubowych, natomiast linii 60 – maksymalnie 10 brygad solo, przegubowych i mini.

Dzisiaj (4 czerwca) minął termin składania ofert. Wystartowały trzy podmioty. BP Tour proponuje 12,608 mln zł brutto za zadanie 1 i 26,132 mln zł brutto za zadanie 2. Arriva Bus Transport Polska zaoferowała 14,512 mln zł brutto za zadanie 1 i 23,805 mln zł brutto za zadanie 2. Natomiast PKS Grodzisk Maz. zaproponowało 24,730 mln zł brutto.

Warto przypomnieć, że zarówno dla linii Z41, jak i 60 próbowano już wybrać podwykonawcę jesienią ubiegłego roku. Oferenci żądali jednak zbyt wysokich kwot za usługę. Przetarg nie został więc rozstrzygnięty. Jest szansa, że tym razem uda się rozstrzygnąć postępowanie. MPK-Łódź przeznaczyło budżet w wysokości 14,731 mln zł na zadanie 1 i 23,530 mln zł brutto na zadanie 2. O wyborze zdecydują cena (95%) oraz wyposażenie pojazdu w klimatyzację (5%).

Okres świadczenia usług w zakresie zadania 1 wynosi 24 miesiące, a w zakresie zadania 2 – 36 miesięcy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź wybuduje infrastrukturę do ładowania elektrobusów

Komunikacja

Łódź wybuduje infrastrukturę do ładowania elektrobusów

Witold Urbanowicz 15 maja 2020

MPK-Łódź zleca serwisowanie 12-letnich Solarisów

Komunikacja

MPK-Łódź zleca serwisowanie 12-letnich Solarisów

Witold Urbanowicz 11 maja 2020

Łódź kupuje 17 elektrobusów z opcją na kolejne

Komunikacja

Łódź kupuje 17 elektrobusów z opcją na kolejne

Witold Urbanowicz 05 maja 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5