Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

MPK-Łódź z ofertami na infrastrukturę do ładowania elektrobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-07-03 14:10
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK-Łódź z ofertami na infrastrukturę do ładowania elektrobusów
fot. MZA Warszawa
MPK-Łódź otworzyło oferty na dostawę i montaż stacji ładowania autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą. O zamówienie ubiegają się dwie firmy.

Przedmiotem przetargu jest dostawa i montaż stacji ładowania autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą. Na zamówienie składa się kilka elementów. Jednym z nich są stacje szybkiego ładowania z tzw. odwróconym pantografem, o mocach znamionowych 300 kW na sześciu pętlach autobusowych: Mikulskiego, Cmentarz Szczecińska, Janów, Retkinia, Dw. Łódź Fabryczna, Retkinia – Kusocińskiego. Wykonawca powinien dostarczyć i wybudować dziewięć stacji wolnego ładowania w zajezdni Limanowskiego o mocy min. 80 kW (2x40kW). Wszystkie stacje mają być objęte systemem telemetrycznym.

Dziś (3 lipca) minął termin składania ofert. Wystartowały dwie firmy. Konsorcjum Ekoenergetyka i Westa Building zaproponowało realizację za 7,133 mln zł brutto, a konsorcjum Medcom i Technitel Polska – za 7,423 mln zł brutto. Obie przekraczają budżet określony na kwotę 6,675 mln zł.

Jeśli MPK zdecyduje się zwiększyć środki, o wyborze zdecydują cena (85%) oraz gwarancja jakości i rękojmia (15%). Na realizację zamówienia przeznaczono 18 miesięcy.

W maju Łódź rozpisała przetarg na dostawy przetarg na dostawy 17 autobusów elektrycznych standardowej długości z opcją na kolejne sześć pojazdów. Elektrobusy, których dostawy miałyby rozpocząć się po 14 miesiącach, są szykowane do obsługi linii nr 80, 83 i 86. Jeśli nie będzie dalszych zmian terminów, oferty poznamy w przyszłym tygodniu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: BP-Tour wygrywa kolejny przetarg przewozowy

Komunikacja

Łódź: BP-Tour wygrywa kolejny przetarg przewozowy

Witold Urbanowicz 25 czerwca 2020

Łódź: Arriva bez zwycięstwa, zabrakło niespełna 300 tys. zł

Przestrzeń

Łódź: Arriva bez zwycięstwa, zabrakło niespełna 300 tys. zł

Witold Urbanowicz 23 czerwca 2020

MPK-Łódź z ofertą na serwisowanie starych Solarisów

Komunikacja

MPK-Łódź z ofertą na serwisowanie starych Solarisów

Witold Urbanowicz 17 czerwca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5