Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

MPK-Łódź wysyła pracowników do Pesy. Zdążą z produkcją tramwajów?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2015-09-15 16:03
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK-Łódź wysyła pracowników do Pesy. Zdążą z produkcją tramwajów?
fot. Roman Czubiński
Nie tylko Kraków wysłał do Pesy swoich pracowników, by pomóc w montażu opóźnionych tramwajów. Również MPK-Łódź skierowało do Bydgoszczy 51 pracowników. Wesprą oni produkcję pojazdów dla Torunia i Bydgoszczy, dzięki czemu pracownicy Pesy będą mogli zająć się produkcją… łódzkich tramwajów.

Zgodnie z podpisaną pod koniec zeszłego roku umową Pesa ma dostarczyć do Łodzi 22 pięcioczłonowych Swingów. Dostawy powinny zostać zrealizowane do 15 listopada br. Pesa, w związku z dużą liczbą zamówień pod koniec perspektywy unijnej, notuje opóźnienia w produkcji tramwajów dla kilku miast. Podobnie jest z łódzkim zamówieniem. – Spodziewamy się opóźnienia, jednak jesteśmy w stałym kontakcie z Pesą i mamy nadzieję, że nie będzie ono zbyt duże – mówi Sebastian Grochala, rzecznik prasowy MPK-Łódź.

Aby dostawy zrealizowane zostały w tym roku, dzięki czemu możliwe będzie rozliczenie środków unijnych, kolejne miasta kierują do Bydgoszczy swoich montażystów. Po Krakowie 51 pracowników z zakładu techniki oraz zapleczy technicznych dwóch zajezdni wysłało MPK-Łódź. Jak informuje przewoźnik, do Bydgoszczy zostali oddelegowani wszyscy pracownicy, którzy zajmują się naprawami całopojazdowymi (modernizacjami) osiemsetpiątek: spawacze-blacharze, lakiernicy, elektrycy i stolarze. Na miejscu będą więc wykonywać obowiązki w swoim zawodzie. Zakwaterowanie, narzędzia, materiały itp. zapewnia Pesa.

Z uwagi na dofinansowanie unijne pracownicy MPK nie mogą pracować przy tramwajach dla Łodzi, dlatego też wesprą produkcję Swingów dla Bydgoszczy i Torunia. Uwolnione w ten sposób moce produkcyjne Pesy zostaną skierowane do produkcji łódzkich tramwajów.

Łódź widzi też korzyści w takim obrocie sprawy: pracownicy mają przejść dodatkowe szkolenie w zakresie uruchomienia i diagnostyki Swingów. Zdobyte doświadczenie przyda się przy modernizacjach starych wagonów, jak i utrzymaniu nowych Swingów.


Zapraszamy na IV Kongres Transportu Publicznego, który odbędzie się w Warszawie w dniach 19-20 października 2015 roku. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi mobilność Polaków, technologie służące mobilności oraz kwestie planowania i realizacji celów rozwoju miast.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.
Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pesa sukcesywnie dostarcza tramwaje. Łódź i Bydgoszcz czekają

Komunikacja

Pesa sukcesywnie dostarcza tramwaje. Łódź i Bydgoszcz czekają

Witold Urbanowicz 05 stycznia 2016

Pesa zdążyła z tramwajami dla Łodzi

Komunikacja

Pesa zdążyła z tramwajami dla Łodzi

Witold Urbanowicz 30 grudnia 2015

Tramwaje Pesy. Kraków czeka na ostatni, Łódź w tyle

Komunikacja

Tramwaje Pesy. Kraków czeka na ostatni, Łódź w tyle

Witold Urbanowicz 28 grudnia 2015

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5