Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

MPK-Łódź wybrał przewoźnika autobusowego

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-12-06 09:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK-Łódź wybrał przewoźnika autobusowego
fot. Roman Czubiński
MPK-Łódź rozstrzygnęło przetarg na podwykonawstwo w zakresie usług przewozowych. W dwóch zadaniach, związanych z obsługą linii autobusowych za tramwaj do Zgierza i Ozorkowa oraz Konstantynowa i Lutomierska wygrała firma BP Tour.

Zamówienie na usługi przewozowe jest podzielone na cztery oddzielne zadania. Pierwsze obejmuje obsługę komunikacji zastępczej za linie tramwajowe 45/46 do Zgierza i Ozorkowa. Przewidziano sześć brygad. Zadanie drugie to obsługa komunikacji zastępczej za linię tramwajową 43 do Konstantynowa i Lutomierska z wykorzystaniem siedmiu brygad. Zadanie trzecie to obsługa komunikacji zastępczej za linię tramwajową 41 do Pabianic. Liczba kursów ma być podobna do obecnie uruchamianych kursów tramwajowych. Ostatnie zadanie dotyczy obsługi linii 60 i 53. Tutaj przewidziano odpowiednio 10 i 13 brygad.

W listopadzie MPK zdecydowało o unieważnieniu dwóch części – nr 3, dotyczącego obsługi komunikacji zastępczej do Pabianic oraz nr 4, związanego z obsługą linii 60 i 53. Złożone oferty nieznacznie przekraczały budżet, ale MPK postanowiło nie dopłacać. Na razie komunikację zatramwajową pod Łodzią obsługuje MZK Pabianice, ponadto do Ksawerowa jest utrzymany ruch tramwajów dwukierunkowych.

Przewoźnik wybrał natomiast oferty w dwóch pozostałych częściach. W zadaniu nr 1 związanym z obsługą komunikacji zastępczej do Zgierza i Ozorkowa oraz w zadaniu nr 2 dotyczącym obsługi linii zastępczej do Konstantynowa i Lutomierska wygrała firma BP Tour. Wykonawca zaproponował odpowiednio 18,4 mln zł i 11,4 mln zł brutto. 

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MPK Łódź: Naprawa Pesy 122N po pięciu latach

Komunikacja

MPK Łódź: Naprawa Pesy 122N po pięciu latach

Roman Czubiński 02 grudnia 2019

Łódź: Więcej NF6D na razie nie będzie

Komunikacja

Łódź: Więcej NF6D na razie nie będzie

Kasper Fiszer 25 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5