Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

MPK-Łódź z ofertami od podwykonawców na obsługę linii autobusowych – w tym za tramwaj

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-10-25 11:57
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK-Łódź z ofertami od podwykonawców na obsługę linii autobusowych – w tym za tramwaj
fot. MJ
Łódzki przewoźnik miejski otworzył oferty w przetargu na podwykonawstwo na kilku liniach autobusowych, w tym zastępujących tramwaje podmiejskie. 

Zamówienie podzielone jest na cztery oddzielne zadania. Pierwsze obejmuje obsługę komunikacji zastępczej za linie tramwajowe 45/46 do Zgierza i Ozorkowa. Przewidziano sześć brygad, w tym pięć przegubowych i jedną solówkę. Usługa ma być realizowana przez 36 miesięcy. O zamówienie to ubiegają trzy firmy. BP Tour zaproponował 18,4 mln zł brutto, konsorcjum firm Tim i Kris Tour z Tuszyna – 21,7 mln zł brutto, a Arriva Bus – 22,1 mln zł brutto. Wszystkie oferty zmieszczą się w budżecie określonym na kwotę blisko 32 mln zł brutto. O wyborze decydują cena (95%) oraz wyposażenie pojazdów w klimatyzację (5%).

Zadanie drugie to obsługa komunikacji zastępczej za linię tramwajową 43 do Konstantynowa i Lutomierska z wykorzystaniem siedmiu brygad, w tym pięciu przebudowach i dwóch solówek. Usługa ma być realizowana przez 36 miesięcy. Tego zadania jest gotowa podjąć się wyłącznie firma BP Tour, która zaproponowała 11,4 mln zł brutto, przy 16,3 mln zł brutto budżetu.

Zadanie trzecie to obsługa komunikacji zastępczej za linię tramwajową 41 do Pabianic. Wstrzymanie ruchu jest zapowiadane na listopad. Liczba kursów ma być podobna do obecnie uruchamianych kursów tramwajowych. Usługa ma być realizowana przez 24 miesiące. Jedyną ofertę złożyła firma BP Tour, która zaproponowała 8,9 mln zł brutto, przy budżecie 9,7 mln zł brutto.

Ostatnie zadanie dotyczy obsługi linii 60 i 53. Tutaj przewidziano odpowiednio 10 brygad dla linii 60 (w tym trzy przegubowe) oraz 13 brygad dla linii 53 (w tym trzy przegubowe). Usługa ma być realizowana przez 36 miesięcy. Jedyną ofertę złożyła Arriva Bus, która zaproponowała 48,6 mln zł brutto. Oferta mieści się w budżecie zamawiającego, który określono na kwotę 54,5 mln zł brutto.

AKTUALIZACJA 28 X 2019 r.

Zamawiający skorygował informację o kwotach, jakie zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia. Okazało się, że przewoźnik przyjął złą stawkę VAT – 23% zamiast 8%. I tak Zadanie I, związane z obsługą komunikacji zastępczej za tramwaje linii 45/46, wyceniono na 28,1 mln zł brutto. Zadanie II, związane z obsługją komunikacji zastępczej za tramwaje linii 43, wyceniono na 14,3 mln zł brutto. Zadanie III, związane z obsługą komunikacji zastępczej za tramwaje linii 41, wyceniono na 8,5 mln zł brutto. Budżet na ostatnie zadanie, związane z obsługą linii 60 i 53, wyceniono na 47,8 mln zł brutto.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Sieć trakcyjna na ul. Warszawskiej zdjęta

Komunikacja

Łódź: Sieć trakcyjna na ul. Warszawskiej zdjęta

Kasper Fiszer 28 października 2019

Łódź: MPK chce wstrzymać ruch tramwajów na Legionów i Cmentarnej

Przestrzeń

Łódź: MPK chce wstrzymać ruch tramwajów na Legionów i Cmentarnej

Witold Urbanowicz 16 października 2019

Zgierz: Co z remontem torowiska? Oferty dwa razy za drogie

Komunikacja

Zgierz: Co z remontem torowiska? Oferty dwa razy za drogie

Witold Urbanowicz 26 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5