Partnerzy serwisu:
Mobilność

MPK-Łódź buduje centrum zasilania dla elektryków

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-03-29 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Łódź

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK-Łódź buduje centrum zasilania dla elektryków
fot. UM Łódź
W Zajezdni Limanowskiego powstaje stacja transformatorowa, która będzie dostarczać prąd dla autobusów elektrycznych. To kolejny etap przygotowań na przyjazd elektryków.

MPK-Łódź pod koniec ubiegłego roku zakupiło 17 elektrycznych autobusów Volvo oraz dostosowane do nich ładowarki od firmy Ekoenergetyka-Polska. Pojazdy mają zostać dostarczone do Łodzi w pierwszym kwartale przyszłego roku.

W oczekiwaniu na pierwsze elektryczne autobusy trwa przygotowywanie infrastruktury, która będzie służyła do ich obsługi. Powstaje już m.in. specjalna wiata pod którą pojazdy będą parkowały i gdzie będzie można naładować baterie przed wyjazdem w trasę.

Kolejnym ważnym zadaniem tego projektu jest budowa stacji transformatorowej, która zapewni odpowiednie zasilanie dla ładowarek. Jej budowa właśnie się rozpoczęła. – W poniedziałek zacznie się układanie linii kablowych, które będą zasilały całą tę stację. Z ulicy Hipotecznej będziemy podłączać zasilanie podstawowe natomiast z al. Włókniarzy zasilanie rezerwowe. Będzie wymagało to przejścia kablem pod aleją Włókniarzy tzw. przeciskiem sterowanym – tłumaczy Łukasz Gdulewicz, kierownik budowy z firmy El Serwis.

Instalacja teletechniczna będzie składać się między innymi z instalacji światłowodowej i Wi-Fi w celu odpowiedniej komunikacji ładowarek z systemem zarządzającym ich pracą, oraz komunikacji autobusów z siecią internetową.

– Budowa bazy dla naszych pierwszych, elektrycznych autobusów postępuje bardzo szybko. Na przełomie maja i czerwca zakończy się montaż stacji transformatorowej, a w sierpniu będzie już gotowa wiata, pod którą mają stacjonować elektryki. Warto zaznaczyć, że zgodnie z umową wykonawca ma czas na realizację zadania do połowy listopada. Cieszy nas tak szybkie tempo prac i kończenie ich przed ustalonym terminem – podkreśla Zbigniew Papierski, prezes MPK-Łódź.

Przypomnijmy: Volvo 7900 Electric, które zostaną dostarczone do Łodzi, będą całkowicie niskopodłogowe i przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnością. Zamówione autobusy mają długość 12 metrów i mogą pomieścić 75 pasażerów, w tym 34 na miejscach siedzących. Zostaną wyposażone w szereg udogodnień dla pasażerów i kierowców, między innymi klimatyzację, monitoring wizyjny, system informacji pasażerskiej z ekranami LED i LCD oraz ładowarki USB. Pojazdy te będą kursowały na liniach 86, 83 i 80, które przebiegają przez centrum miasta.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Nowy obiekt w zajezdni Limanowskiego

Komunikacja

Łódź: Nowy obiekt w zajezdni Limanowskiego

Roman Czubiński 22 marca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5