Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

MPK-Łódź: Autobusów na „za tramwaj” do Pabianic nie zabraknie

Dalej Wstecz
Autor:

Kasper Fiszer

Data publikacji:
2019-11-28 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK-Łódź: Autobusów na „za tramwaj” do Pabianic nie zabraknie
fot. Kasper FiszerAutobus zastępujący tramwaj na ul. Legionów w Łodzi
Łódzki przewoźnik uspokaja, że pomimo nierozstrzygnięcia zamówienia na obsługę komunikacji zastępczej na trasie Łódź – Pabianice funkcjonowanie połączenia nie jest zagrożone. Na przełomie lutego i marca ma ono przejąć rolę podstawowego środka komunikacji pomiędzy stolicą aglomeracji a jej miastem satelickim. Na razie nie wiadomo, czy MPK będzie realizować przewozy samodzielnie, czy ogłosi nowe postępowanie.

Na naszych łamach informowaliśmy niedawno o nierozstrzygnięciu przez MPK-Łódź postępowania dotyczącego podwykonawstwa na kilku liniach autobusowych, których obsługę miasto zleca własnemu przewoźnikowi, w części dotyczącej połączenia zastępującego tramwaj do Pabianic. Na przełomie lutego i marca przyszłego roku ma rozpocząć się drugi etap prac, który wymusi wstrzymanie przewozów na całej trasie linii 41. Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Łodzią a Pabianicami na linię Z41 skierowane mają zostać wówczas autobusy przegubowe, które dojadą aż do łódzkiej pętli na pl. Niepodległości, a nie tylko do najbliższego punktu styku z czynną siecią miejską.

Odrzucono ofertę przekraczającą budżet nieznacznie

Tymczasem pomimo trudnej sytuacji taborowej łódzka spółka nie zdecydowała się na wybór jedynej złożonej oferty firmy BP Tour, choć jej wartość przekraczała budżet o ok. 6 proc. (8,9 mln zł przy założeniach na poziomie 8,4 mln zł). Dodatkowo deficyt byłby najprawdopodobniej kompensowany oszczędnościami poczynionymi przy wyborze innych oferentów, bo w części zadań w tym samym postępowaniu propozycje są wycenione nieco niżej, niż zakładało MPK. O powody podjęcia takiej decyzji spytaliśmy Agnieszkę Magnuszewską, rzecznika prasowego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Łódź.

– Złożona oferta przewyższała kwotę przeznaczoną na to zadanie – komentuje krótko przedstawicielka przewoźnika. – Rozważana jest opcja ponownego ogłoszenia przetargu – dodała. Podkreśla przy tym, że ostateczne rozstrzygnięcia tej kwestii jeszcze nie zapadły.

MPK spokojne o obsługę Z41

Podczas pierwszego etapu robót, który rozpocznie się 1 grudnia, linię zastępującą tramwaj jedynie na części trasy obsłuży MZK Pabianice. Jak powiedział podczas niedawnej konferencji prasowej prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz, MPK nie jest bowiem w stanie zapewnić potrzebnego taboru. Pojawia się więc pytanie, czy brak wyboru podwykonawcy nie będzie oznaczał trudności w obsłudze połączenia zastępczego przez MPK.

– Nie ma takiego zagrożenia – uspokaja jednak Agnieszka Magnuszewska. Połączenie realizowane ma być z taką samą częstotliwością, z jaką jeszcze przez kilka dni kursować będzie tramwaj.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Więcej NF6D na razie nie będzie

Komunikacja

Łódź: Więcej NF6D na razie nie będzie

Kasper Fiszer 25 listopada 2019

Łódź: Koniec tramwajów typu M6S. Potem czas na GT6?

Komunikacja

Łódź: Koniec tramwajów typu M6S. Potem czas na GT6?

Kasper Fiszer 19 listopada 2019

MPK Łódź: Bezpłatne kursy dla przyszłych kierowców autobusów

Komunikacja

MPK Łódź: Bezpłatne kursy dla przyszłych kierowców autobusów

Roman Czubiński 08 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5