Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

MPK Wrocław zapowiada rozbudowę zajezdni tramwajowych

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-01-14 12:28
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK Wrocław zapowiada rozbudowę zajezdni tramwajowych
mat. MPK Wrocław
Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław, podsumował działania i przedstawił przed radą miasta plany na najbliższe lata. Program inwestycyjny obejmuje m.in. przebudowę i rozbudowę zajezdni tramwajowych, co jest konieczne dla obsługi nowych tramwajów.

Prezes MPK w swoim wystąpieniu zapowiedział modernizację zajezdni. Jest to konieczne, by pomieścić 46 nowych tramwajów Moderus Gamma.

Zostanie rozbudowany układ torowy zajezdni Ołbin, pojawi się dwutorowy wyjazd w kierunku Trzebnickiej. Istniejąca hala zostanie rozbudowana, powstać ma też nowa hala od strony ul. Krętej. Obiekt pomieści 123 pełnych składów o długości 32 m.

Pojemność zajezdni Borek zwiększy się do 123 tramwajów – to jest o 23 wozy więcej niż obecnie. Jak podaje MPK, przebudowane zostaną wyjazdy, przewidziano budowę kilometra nowych torowisk. Powstaną hala magazynowa lekkiej konstrukcji oraz wiata magazynowa na odpady poprodukcyjne. Rozbudowane zostanie zaplecze socjalne, powstanie też wiata rowerowa.

Przewidziano też drobne prace na terenie zajezdni Gaj. Roboty obejmują modernizację hali nr 2 i termomodernizację budynku administracyjnego. Zakres prac to regulacja torów, wyrównanie posadzki, wykonanie pomostu, odsłonięcie ceglanej elewacji i wykonanie elewacji w formie płytek ceglanych komponującej się z zabytkową halą, przygotowanie dachu do fotowoltaiki.

Wcześniej miasto zrezygnowało z budowy zajezdni Nowe Żerniki, która miała pomieścić 150-200 tramwajów. Powodem tej decyzji były cięcia budżetowe w dobie pandemii.

Zajezdnia Ołbin

Zajezdnia Borek

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5