Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

MPK Wrocław z ofertami na wymianę rozjazdów na kilku skrzyżowaniach

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-04-08 14:32
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK Wrocław z ofertami na wymianę rozjazdów na kilku skrzyżowaniach
fot. UM Wrocław
MPK Wrocław, które przejęło utrzymanie infrastruktury tramwajowej w mieście, otworzyło oferty w przetargu na wymianę rozjazdów na trzech dużych skrzyżowaniach. Tylko w tym roku przewoźnik chce wydać na naprawy i bieżące utrzymanie torowisk 80 mln zł.

Trzy postępowania ruszyły w marcu. Jedno z nich dotyczy rozjazdu dwutorowego podwójnego i dwutorowego pojedynczego na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i ul. Świdnickiej, znajdujących się w ciągu Piłsudskiego. Wystartowały dwie firmy. Wrocławski Zakład Sieci i Zasilania zaproponował blisko 1,6 mln zł brutto, a gdyński Torhamer – 1,796 mln zł brutto. Obie propozycje mieszczą się w budżecie określonym na prawie 1,8 mln zł brutto. Firmy zaproponowały realizację prac w terminie dwóch miesięcy i 23 dni.

Kolejne obejmuje wymianę rozjazdu dwutorowego pojedynczego na skrzyżowaniu ul. Podwale i ul. Sądowej – od ul. Muzealnej. Zakład Sieci i Zasilania proponuje wykonanie prac w ciągu trzech miesięcy w kwocie blisko 1,5 mln zł brutto, a Torhamer zaoferował 1,572 mln zł i realizację robót w terminie dwóch miesięcy i 23 dni. Obie propozycje przewyższają budżet określony na 1,2 mln zł brutto.

Ostatnie z postępowań dotyczy rozjazdu i skrzyżowania torowego na pl. Dominikańskim - rozjazd od strony ul. Św. Katarzyny. Termin składania ofert mija 6 kwietnia. Zakład Sieci i Zasilania proponuje blisko 1,2 mln zł brutto, a wrocławska firma Laubres Łukasz Flak – 1,428 mln zł brutto. Obie kwoty mieszczą się w budżecie określonym na kwotę 1,751 mln zł brutto. Wykonawcy zaproponowali realizację prac w terminie dwóch miesięcy i 23 dni.

MPK Wrocław rozpisało też nowy przetarg na remont nawierzchni torowiska w ciągu Pomorskiej, pl. Staszica i Reymonta na odcinku od skrzyżowania z ul. Dubois do mostu Osobowickiego. Długość torowiska, poprowadzonego w jezdni, wynosi ok. 1,4 km. Termin składania ofert mija 10 kwietnia. W poprzednim postępowaniu wpłynęła jedna oferta, która znacząco przewyższała budżet zamawiającego.

Jak przypomina Wrocław, miejski przewoźnik, który pod koniec zeszłego roku przejął opiekę nad torowiskami, chce do końca 2020 r. wyremontować 6,5 km torowisk i wymienić 15 rozjazdów oraz kluczową krzyżownicę na placu Dominikańskim. Tylko w tym roku Wrocław przeznacza 80 milionów złotych na naprawy i bieżące utrzymanie torowisk.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław: Siedem ofert w przetargu na budowę Osi Zachodniej

Przestrzeń

Wrocław: Siedem ofert w przetargu na budowę Osi Zachodniej

Janusz Krzeszowski 30 marca 2020

Wrocław przebuduje węzeł tramwajowy przy dworcu

Przestrzeń

Wrocław przebuduje węzeł tramwajowy przy dworcu

Witold Urbanowicz 26 marca 2020

Wrocław zmienia warunki przetargu na tramwaje. Protestuje Bozankaya

Prawo & Finanse

Wrocław zmienia warunki przetargu na tramwaje. Protestuje Bozankaya

Witold Urbanowicz 17 marca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5