Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

MPK Wrocław z ofertami na remont pętli Park Południowy. Dwa przetargi w trakcie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-09-17 17:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK Wrocław z ofertami na remont pętli Park Południowy. Dwa przetargi w trakcie
fot. MPK Wrołcaw
MPK Wrocław otworzyło oferty w przetargu na remont cząstkowy pętli Park Południowy. Trwają również postępowania na remont sieci trakcyjnej tramwajowej pod trzema wiaduktami kolejowymi oraz wymianę rozjazdów i łuków na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i ul. Jedności Narodowej.

MPK Wrocław otworzyło oferty w przetargu na remont cząstkowy pętli Park Południowy. W projekcie remontu torowiska przewidziano wymianę nawierzchni torowej wraz z zabudową torowiska. Torowisko tramwajowe zaprojektowano jako torowisko w technologii podsypkowej oraz na podbudowie betonowej w rejonie przejścia pieszo-rowerowego. Na wysokości peronu dla wsiadających przewidziano wyłącznie wymianę szyn wraz z przytwierdzeniami.

Wczoraj (16 września) minął termin składania ofert. Wrocławski Laubres wycenił prace na 1,353 mln zł, Spaw-Tor z Krakowa – 1,852 mln zł brutto, a wrocławski Zakład Sieci i Zasilania – 3,729 mln zł. Budżet na ten cel wynosi 1,481 mln zł brutto. O wyborze decydują cena (60%) i okres gwarancji (40%). W sumie na realizację zamówienia przeznaczono 43 dni, z czego 29 na same roboty. Zamknięcia torowe ustalono na weekendy 6-7 listopada i 4-5 grudnia.

Ponadto MPK Wrocław ogłosiło przetarg na remont sieci trakcyjnej tramwajowej pod trzema wiaduktami kolejowymi w lokalizacjach: ul. Stawowa, ul. Powstańców Śląskich/Świdnicka oraz ul. Grabiszyńska/Oporowska. Termin składania ofert mija 15 października. O wyborze zdecydują cena (60%), termin realizacji (20%) oraz okres gwarancji (20%). Na realizację prac przeznaczono 60 dni. Roboty będą prowadzone w przerwie nocnej.

Trwa również przetarg na wymianę rozjazdów i łuków na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i ul. Jedności Narodowej. Termin składania ofert mija 21 września. Kryteria wyboru to cena (70%) oraz cena oferty (30%). Prace będą podzielone na trzy etapy: rozjazd w ul. Słowiańskiej (przerwa w ruchu 6 listopada – 3 grudnia), rozjazd w ul. Jedności Narodowej od strony ul. Kluczborskiej (przerwa od 4 grudnia 2021 r. do 7 stycznia 2022 r.) i rozjazd w ul. Jedności Narodowej od strony ul. Nowowiejskiej (przerwa od 8 stycznia do 4 lutego 2022 r.).

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław: W tym roku tramwaje wrócą na ul. Dmowskiego

Przestrzeń

Wrocław: W tym roku tramwaje wrócą na ul. Dmowskiego

Redakcja 15 września 2021

Wrocław przymierza się do remontu torów do pętli Leśnica

Przestrzeń

Wrocław przymierza się do remontu torów do pętli Leśnica

Witold Urbanowicz 03 września 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5