Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

MPK Wrocław z ofertami na przebudowę zajezdni Borek

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-05-23 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK Wrocław z ofertami na przebudowę zajezdni Borek
fot. MPK Wrocław
MPK Wrocław otworzyło oferty w przetargu na przebudowę zajezdni tramwajowej Borek. Celem inwestycji jest zwiększenie pojemności zakładu. W czasie prac obiekt pozostanie czynny.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa zajezdni tramwajowej Borek przy ul. Powstańców Śląskich 209. W postępowaniu przewidziano również opcję w postaci budowy hali pojazdowej, wiaty rowerowej, wiaty magazynowej oraz wiaty na wózki tramwajowe.

Zakres zamówienia obejmuje rozbudowę istniejącego układu torowego o dodatkowe tory, zwiększające pojemność zakładu, likwidację lub zmianę funkcji obiektów nieużytkowanych (np. basenu ppoż., wiaty magazynowej), rozbudowę istniejących hal. Poza zakresem zamówienia jest zabytkowy zespół trzech hal postojowych.

Ogólna długość nowych torów wraz z rozjazdami wynosi 1918 mpt. Przewidziano 24 nowe rozjazdy. Powstaną nowe obiekty. Wybudowana zostanie hala obsługi codziennej, składają się z dwóch torów przejazdowych. Jej długość to 73 m. Przewidziano też dwukondygnacyjny budynek biurowy na planie trójkąta, który przylegać będzie do hali obsługi codziennej oraz hali magazynowej. Kolejny obiekt to hala magazynowa – to jednokondygnacyjny obiekt z antresolą o długości 20,37 m i szerokości 15,97 m. Będzie on przylegać do hali obsługi codziennej, budynku trafostacji i budynku biurowego.

Dzisiaj (23 maja) minął termin składania ofert. Wystartowały trzy firmy. Zakład Sieci i Zasilania proponuje 42,635 mln zł brutto, w tym 31,652 mln zł za zadanie podstawowe. GM Roads Polska – 45,477 mln zł, w tym 38,574 mln zł za zadanie podstawowe, a ZUE – 59,936 mln zł, w tym 46,892 mln zł za zadanie podstawowe. Zamawiający nie podał budżetu.

Jedynym kryterium wyboru jest cena. Na realizację całości zamówienia przewidziano 14 miesięcy. Prace będą prowadzone pod ruchem.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław przebuduje zajezdnię Borek. Rusza postępowanie

Przestrzeń

Wrocław przebuduje zajezdnię Borek. Rusza postępowanie

Witold Urbanowicz 12 kwietnia 2022

Wrocław z ofertami na wymianę rozjazdów przy zajezdni Borek

Przestrzeń

Wrocław z ofertami na wymianę rozjazdów przy zajezdni Borek

Witold Urbanowicz 16 lutego 2022

MPK Wrocław zapowiada rozbudowę zajezdni tramwajowych

Przestrzeń

MPK Wrocław zapowiada rozbudowę zajezdni tramwajowych

Witold Urbanowicz 14 stycznia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5