Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

MPK Wrocław wyremontuje zjazd z mostu Szczytnickiego

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-04-20 17:23
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK Wrocław wyremontuje zjazd z mostu Szczytnickiego
fot. MPK Wrocław / Google Maps
MPK Wrocław ogłosił przetarg na modernizację 366-metrowego odcinka torowiska przy zjeździe z mostu Szczytnickiego do al. Różyckiego. Przerwę w ruchu przewidziano w listopadzie i grudniu.

Przedmiotem zamówienia jest modernizacja torowiska przy al. J. Kochanowskiego od mostu Szczytnickiego do al. Różyckiego wraz z przejazdem. Zamówienie jest realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj.

Jak informuje MPK, inwestycja ma na celu przywrócenie stanu technicznego do pierwotnego z dostosowaniem do wymagań aktualnych warunków technicznych. Realizacja zadania ma skutkować zmniejszeniem liczby wykolejeni tramwajów. Prace zakładają rozbiórkę 366 m torowiska węgierskiego oraz wykonanie nowej konstrukcji torowiska z zastosowaniem prefabrykowanych płyt żelbetowych bądź betonu lanego na mokro. Na krótkich odcinkach wykonane zostaną klasyczne torowisko na podkładach strunobetonowych oraz z zastosowaniem płyt EPT.

Prawo opcji obejmuje wykonanie nowej podbudowy, o grubości 25 cm. Ocena istniejącej podbudowy zostanie przeprowadzona po rozbiórce torowiska. Nowa podbudowa zostanie wykonana w przypadku stwierdzenia uszkodzeń strukturalnych (np. pęknięcia, klawiszowanie, wysadziny) oraz braków w podbudowie.


mat. MPK Wrocław

Termin składania ofert mija 18 maja. O wyborze zdecydują cena (60%), okres gwarancji (20%), doświadczenie zawodowe projektanta (10%), doświadczenie zawodowe kierownika budowy (10%).

W sumie na realizację przeznaczono 102 dni. Dokumentacja ma zostać opracowana w ciągu 30 dni, a w ciągu kolejnych 30 dni wykonawca powinien dokonać skutecznego zgłoszenia rozpoczęcia robót budowlanych. Okres wyłączenia komunikacji tramwajowej wynosić będzie 42 dni – przerwę zaplanowano w okresie od 5 listopada do 16 grudnia.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5