Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

MPK Wrocław przyspiesza remonty torowisk tramwajowych

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-03-10 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa MPK Wrocław

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK Wrocław przyspiesza remonty torowisk tramwajowych
fot. MPK Wrocław
MPK Wrocław zapowiada boom inwestycyjny na torach tramwajowych. Tylko w tym roku nakłady na remont i utrzymanie wyniosą 80 mln zł. To ponad dwa razy więcej niż rok wcześniej wydał ówczesny zarządca, czyli Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Plan ZDiUM-u, który sięgał do roku 2030, MPK zrealizuje w tempie o 6 lat krótszym – do roku 2024.

W sumie w tym roku MPK planuje ogłosić aż 70 przetargów. Najtrudniejszym ze względów logistycznych przedsięwzięciem będzie wymiana części rozjazdów oraz skrzyżowań torowych w ścisłym centrum Wrocławia, m.in. na pl. Dominikańskim, na ulicach Świdnickiej, Piłsudskiego, Piotra Skargi oraz na Podwalu.

Największą planowaną inwestycją będzie kompleksowy remont torowiska i sieci trakcyjnej w ciągu ulicy Olszewskiego wraz z pętlą Biskupin. Oznacza to wymianę 3,5 km toru pojedynczego, 1,5 tys. metrów sieci trakcyjnej oraz 1,5 tys. metrów kabli.

Poza tym planowane są modernizacje stacji zasilających sieć trakcyjną. W całym mieście jest ich 20. Na początek remontu doczekają się cztery z nich, w których jeszcze pracują urządzenia z lat 60. i 70. Takie inwestycje oznaczają duże utrudnienia, ale bez nich nie nastąpi odczuwalna poprawa stanu infrastruktury. Prezes Krzysztof Balawejder zapowiada, że potrzebujemy trzech lat intensywnych remontów, aby efekt był odczuwalny.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MPK Wrocław bierze się za wymianę rozjazdów

Przestrzeń

MPK Wrocław bierze się za wymianę rozjazdów

Witold Urbanowicz 09 marca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5