Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

MPK Wrocław po rezygnacji MAN-a formalnie wybiera Mercedesa

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-01-08 17:46
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK Wrocław po rezygnacji MAN-a formalnie wybiera Mercedesa
fot. Klearchos Kapoutsis, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
MPK Wrocław dokonał ponownego rozstrzygnięcia przetargu na dostawy 50 autobusów z opcją na kolejne 50 pojazdów. Zamówienie, zgodnie z przewidywaniami, tym razem trafi do EvoBusa.

Przedmiotem przetargu jest dostawa 50 sztuk fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów przegubowych wraz z niezbędnym wyposażeniem. Zamówienie zawiera też opcję w postaci możliwości zamówienia do 50 kolejnych autobusów. Długość pojazdu określono na 17,5–18,75 m, a pojemność na co najmniej 140 podróżnych (w tym min. 32 miejsca siedzące i 101 miejsc stojących). Przewidziano drzwi w układzie 2-2-2-2, każde o szerokości min. 1230 mm. Przy trzecich drzwiach zaplanowano niezabudowaną przestrzeń. Autobusy mają być wyposażone w silnik o mocy min. 230 kW. Wyposażenie obejmuje trzy podwójne gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych, klimatyzację oraz elektroniczną informację.

MPK Wrocław rozstrzygnęło postępowanie już pod koniec czerwca 2018 r., po trzech miesiącach od otwarcia ofert. Spółka wybrała wówczas ofertę złożoną przez MAN Truck & Bus Polska, która była korzystniejsza od propozycji EvoBus Polska, dostawcy Mercedesów. Następnie, przez około cztery miesiące, trwała wymagana prawem kontrola uprzednia prowadzona przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, która zakończyła się w listopadzie. Wówczas MAN, który oferował pojazdy za 96,2 mln zł brutto, poinformował, że nie jest w stanie zrealizować zamówienia na warunkach określonych w postępowaniu i że odstępuje od zawarcia umowy.

Zamawiający wczoraj (7 stycznia) zakończył ponowną formalną ocenę ofert i zamieścił następnego dnia decyzję o rozstrzygnięciu postępowania. Oficjalnie wybrano drugą ofertę, złożoną przez EvoBusa, który zaproponował 97,3 mln zł brutto.
Na realizację zamówienia przeznaczono 210 dni od podpisania umowy, przy czym pierwsza dostawa ma nastąpić w terminie do 180 dni. Pojazdy Mercedes Citaro powinny trafić do Wrocławia w drugiej połowie przyszłego roku. Będą to kolejne autobusy tej marki we Wrocławiu.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5