Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

MPK Wrocław łączy siły z wrocławskimi firmami w walce z COVID-19

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja/inf. pras.

Data publikacji:
2021-12-17 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. MPK Wrocław

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK Wrocław łączy siły z wrocławskimi firmami w walce z COVID-19
fot. MPK Wrocław
SZCZEPCIObus odwiedza najważniejsze wrocławskie zakłady pracy w stolicy Dolnego Śląska. Mobilny punkt szczepień MPK pojawił się w czwartek pod zakładem firmy 3M, gdzie ustawił się do niego tłum chętnych. W weekend zaś pojazd znów odwiedzi m.in. wrocławski jarmark i centra handlowe - informuje MPK.

Szczepienia przeciwko koronawirusowi cieszą się sporym zainteresowaniem. Ze SZCZEPCIObusa pod zakładem 3M przy ul. Kowalskiej skorzystało już łącznie kilkuset pracowników firmy.

Wspólnie przeciw pandemii

– Od początku SZCZEPCIObusowi przyświecał taki cel, by być blisko mieszkańców, by wyjść im naprzeciw. Pojawiamy się tam, gdzie wrocławianie żyją, bawią się, robią zakupy, czy właśnie pracują. By mogli się zaszczepić bez żadnych trudności przy okazji swoich codziennych obowiązków – tłumaczy prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Bardzo cieszymy się, że przedstawiciele wrocławskiego biznesu, tak jak firma 3M, nam w tym pomagają i zapraszają nas do siebie.

3M zatrudnia we Wrocławiu prawie 4000 osób. To firma, która na stałe wpisała się w gospodarczy krajobraz miasta i regionu. Tym bardziej cenne, że wspiera miasto w walce z pandemią.

– Dla 3M priorytetem jest bezpieczeństwo i zdrowie naszych pracowników. Już w czerwcu zapewniliśmy im możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19 w naszych zakładach. Dzisiejsza wizyta „Szczepciobusa” to kolejna okazja dla pracowników 3M, ich rodzin ale też mieszkańców Kowal do skorzystania ze szczepień. Cieszymy się że jako jedna z pierwszych firm mogliśmy skorzystać z tej świetnej inicjatywy MPK Wrocław, która od kilku miesięcy wspiera walkę z pandemią w naszym mieście. To kolejny przykład jak firmy i instytucje miejskie mogą działać dla wspólnego dobra nas wszystkich –mówi Dominika Kawala, dyrektor zakładów 3M Wrocław.

Weekend ze SZCZEPCIObusem

To nie jedyne przedsiębiorstwo, z którym miejski przewoźnik współpracuje przy okazji walki z pandemią COVID-19. Dziś SZCZEPCIObus był obecny w firmie Persan przy ul. Krakowskiej. Wcześniej natomiast mogli z niego skorzystać funkcjonariusze i pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

W weekend SZCZEPCIObus zaparkuje w miejscach dogodnych dla mieszkańców, którzy są zabiegani w związku z przedświątecznymi zakupami. Odwiedzi centra handlowe: w sobotę – Leroy Merlin przy ul. Granicznej, w niedzielę – C.H. BOREK przy al. Hallera. Tradycyjnie będzie go można również spotkać przy Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Szczepienie bez umawiania

W SZCZEPCIObusie podawane są jednodawkowe szczepionki Johnson & Johnson oraz preparat Pfizera. Zaszczepić się można bez wcześniejszego umawiania, rejestracji czy spełnienia innych formalności. Wystarczy mieć ukończony 18. rok życia, dokument (dowód osobisty czy paszport) i ustawić się w kolejce do autobusu.

Autobus-mobilny punkt szczepień (tzw. SZCZEPCIObus), to wspólna akcja miasta Wrocław, MPK Wrocław i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Partnerem medycznym akcji jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego - przypomina MPK Wrocław.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Błąd w rozporządzeniu COVID. Maszyniści uwięzieni na granicy

Prawo & Finanse

Błąd w rozporządzeniu COVID. Maszyniści uwięzieni na granicy

Jakub Madrjas 16 grudnia 2021

Nie będzie limitów w transporcie zbiorowym

Prawo & Finanse

Nie będzie limitów w transporcie zbiorowym

Michał Szymajda 14 grudnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5