Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

MPK Wrocław chce kupić 11 autobusów elektrycznych

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2021-10-18 11:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK Wrocław chce kupić 11 autobusów elektrycznych
fot. MPK Wrocław
Wrocławski przewoźnik zamieścił ogłoszenie o przetargu na zakup 11 niskopodłogowych i elektrycznych autobusów przegubowych wraz z systemami ładowania. Oferty w postępowaniu można składać do 30 listopada tego roku, a sam zakup jest dofinansowany z programu Zielony Transport Publiczny.

MPK ogłosiło przetarg obejmujący zakup 11 niskopodłogowych i przegubowych autobusów elektrycznych wraz z elementami do ładowania. W ramach zamówienia oprócz autobusów ma zostać także dostarczona i zamontowana szybka ładowarka, która znajdzie się na pętli przy ulicy Kamieńskiego. Ponadto zajezdni przy Obornickiej powstaną stanowiska szybkiego i wolnego ładowania dla wszystkich 11 pojazdów. Zamówienie jest dofinansowane w ramach pierwszej edycji programu Zielony Transport Publiczny. Wrocław ostatecznie otrzymał dofinansowanie o wartości przekraczającej 46 milionów złotych (choć wnioskował o więcej), a o samym wniosku pisaliśmy tutaj.

Jak na razie nie opublikowano jeszcze dokładnej specyfikacji nowych pojazdów, lecz na dziś wiadomo, że mają być to pojazdy przegubowe, o długości 18 metrów i muszą być one fabrycznie nowe. W postępowaniu mogą startować producenci, którzy w ostatnich 3 latach zrealizowali minimum jedno zamówienie na 5 sztuk przegubowych elektryków, z czego minimum 3 pojazdy zostały wyprodukowane w Unii Europejskiej, lub państwach z którymi UE zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorstw. Ponadto co najmniej 3 pojazdy muszą być w służbie od minimum 12 miesięcy.

Oferty w przetargu na autobusy można składać do 30 listopada tego roku, a producent będzie miał 500 dni na realizację zamówienia licząc od dnia podpisania umowy. O wyborze zdecydują okresy gwarancji na magazyn energii, a także oddzielnie na autobusy, obie składowe mają wartość 10% podobnie jak gwarancja na stanowiska ładowania. Ponadto w skład czynników decydujących o wyborze wchodzą jeszcze systemy bezpieczeństwa poprawiające jazdę, poszycie boczne w panelach podzielone pionowo i poziomo, umieszczenie silnika, automatyczne systemy gaszenia pożarów magazynów energii, a najważniejszym czynnikiem jest cena.

MPK ogłosiło osobny przetarg jeśli chodzi o dostawę ładowarek do zajezdni jak i na pętlę przy ulicy Kamieńskiego. Oferty w tym postępowaniu można składać do 18 listopada tego roku, a startować mogą producenci, którzy w przeciągu ostatnich 5 lat wykonali instalację minimum 2 stacji elektroenergetycznych w okresie jednego roku. O wyborze zdecyduje cena, a zwycięzca będzie miał 17 miesięcy na zrealizowanie zamówienia, licząc od dnia podpisania umowy.


Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Powiat słupski z jedną ofertą na nowe autobusy

Prawo & Finanse

Powiat słupski z jedną ofertą na nowe autobusy

Jakub Rösler 18 października 2021

Cztery oferty na elektrobusy dla Zduńskiej Woli

Komunikacja

Cztery oferty na elektrobusy dla Zduńskiej Woli

Witold Urbanowicz 15 października 2021

Bratysława rozstrzyga przetarg ramowy na 80 autobusów

Komunikacja

Bratysława rozstrzyga przetarg ramowy na 80 autobusów

Witold Urbanowicz 15 października 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5