Partner serwisu
Komunikacja

MPK Wrocław będzie testowało autobusy wodorowe

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Sultof
GMV

Data publikacji:
30-04-2024
Ostatnia modyfikacja:
29-04-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Wrocław / oprac. JR

Podziel się ze znajomymi:

MPK Wrocław zapowiedziało testy autobusów wodorowych. Przewoźnik przetestuje konstrukcje trzech producentów, a więc Solarisa, Mercedesa oraz NesoBusa. Pierwszy testowy pojazd dotrze do Wrocławia w czerwcu. W mieście powstaje też ogólnodostępna stacja tankowania wodoru.

MPK Wrocław zapowiedziało szerokie testy autobusów wodorowych. Przewoźnik do tej pory nie posiada tego typu autobusów, a jedyne bezemisyjne pojazdy w jego flocie to elektrobusy od Mercedesa, które wyjechały na ulice Wrocławia kilka miesięcy temu. Spółka właśnie ogłosiła przetarg na zakup kolejnych “elektryków”.

MPK przetestuje trzy różne autobusy na wodór, a pierwszy tego typu pojazd wyjedzie na trasy w czerwcu. Będzie to autobus wyprodukowany przez Solarisa. Następny w kolejności będzie wodorowy Mercedes, który pojawi się we Wrocławiu w lipcu a tryptyk testów zostanie domknięty ponownym testem wodorowego NesoBusa, który będzie kursował po wrocławskich ulicach między lipcem a wrześniem bieżącego roku.

Oficjalny miejski profil pisząc o testach NesoBusa przypomina, że w mieście powstanie wkrótce stacja tankowania wodoru.

“Kolejnym krokiem jest ogólnodostępna stacja tankowania wodoru przy ul. Obornickiej, która zostanie otwarta w tym roku. Stacja nazywa się Neso i oczywiście nie jest to przypadkowa zbieżność nazw. Stoi za nią spółka PAK-PCE Stacje H2” – napisał portal, który dodał, że lokalizacja stacji (bardzo blisko autobusowej zajezdni MPK przy Obornickiej) nie jest przypadkowa i stoi za tym przekonanie, że MPK Wrocław docelowo będzie użytkowało takie autobusy na stałe. Co istotne, stacja tankowania wodoru będzie ogólnodostępna.

– Pojawienie się rozwiązań wodorowych w transporcie publicznym i prywatnym w mieście to realizacja wrocławskiej polityki zeroemisyjnosci, miasta neutralnego klimatycznie. Stać nas na to, żeby marzyć już o rzeczach, które są przyszłością. Dla nas to przede wszystkim realny krok w stronę zeroemisyjnego transportu publicznego. Jednak zaopatrywanie w wodór miejskich autobusów to niejedyna funkcja tej stacji. Będzie to stacja ogólnodostępna, dla wszystkich mieszkańców - zapowiadał na łamach wspomnianego portalu Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.

Partnerzy działu

Sultof
GMV

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pięć wodorowych Solarisów dla włoskiej Mantui

Komunikacja

Pięć wodorowych Solarisów dla włoskiej Mantui

Solaris Bus & Coach 17 marca 2024

Lublin chce 100 nowych autobusów, w tym wodorowych

Komunikacja

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pięć wodorowych Solarisów dla włoskiej Mantui

Komunikacja

Pięć wodorowych Solarisów dla włoskiej Mantui

Solaris Bus & Coach 17 marca 2024

Lublin chce 100 nowych autobusów, w tym wodorowych

Komunikacja

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5