Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

MPK Poznań z nowym przetargiem na autobusy wodorowe

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-05-18 10:49
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK Poznań z nowym przetargiem na autobusy wodorowe
fot. ZTM Poznań
MPK Poznań – zgodnie z zapowiedziami – ogłasza nowy przetarg na dostawę autobusów wodorowych. Zamówienie obejmuje 15 pojazdów z opcją na osiem kolejnych. Poprzedni przetarg musiał zostać unieważniony ze względów formalnych.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa autobusów wodorowych. Pojazdy o długości 11,5-12 m mają pomieścić co najmniej 70 pasażerów, z czego minimum 20 na miejscach siedzących. Wymagany układ drzwi to 2-2-2. Elektryczny silnik pojazdu ma mieć moc co najmniej 150 kW. Autobus ma być także wyposażony w ogniwo paliwowe o mocy minimum 65 kW, które będzie zasilane wodorem, a jednocześnie stanowić będzie podstawę zasilania w energię potrzebną do jazdy autobusów. Pojazdy mają mieć zasięg minimum 300 kilometrów na jednym tankowaniu wodoru. W autobusach przewidziano także montaż baterii trakcyjnych litowo-jonowych, które mają umożliwić jazdę awaryjną autobusu na dystansie co najmniej 20 kilometrów. Więcej o zamówieniu pisaliśmy przy pierwszym przetargu.

Termin składania ofert mija 31 maja. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały dostawy na łączną liczbę co najmniej ośmiu niskopodłogowych elektrobusów. Wliczają się w to także pojazdy elektryczne zasilane wodorem oraz trolejbusy. O wyborze zdecydują cena (70%), warunki gwarancji i serwisu (15%), właściwości techniczno-eksploatacyjne (9%), gotowość techniczna (6%). Dostawy mają zostać zrealizowane do końca 2023 r.

Zakup jest współfinansowany z programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zamawiający wymaga, by udział towarów lub oprogramowania z państw członkowskich Unii Europejskiej bądź krajów, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu, wynosił co najmniej 50%.

Poprzednie postępowanie zostało unieważnione ze względów formalnych. Pierwotnie przetarg opiewał na 22 autobusy w zamówieniu podstawowym i trzy w opcji. Później zamawiający zmienił te proporcje na 15 pojazdów w wersji podstawowej i 10 w opcji. Informacja o zmianie zakresu i terminu składania ofert została jednak przesłana do dziennika urzędowego UE zbyt późno - opublikowano ją de facto po pierwotnym terminie składania ofert.Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Ryjek wraca na Maltankę

Komunikacja

Ryjek wraca na Maltankę

Redakcja/inf. pras. 02 czerwca 2022

MPK Poznań unieważnia przetarg na autobusy hybrydowe

Komunikacja

MPK Poznań unieważnia przetarg na autobusy hybrydowe

Jakub Rösler 01 czerwca 2022

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5