Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNERZY DZIAŁU


Komunikacja

MPK Poznań kupi mniej autobusów wodorowych?

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2022-05-13 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK Poznań kupi mniej autobusów wodorowych?
fot. MPK Poznań
MPK Poznań właśnie dokonało modyfikacji w specyfikacji przetargowej stworzonej na potrzeby zakupu autobusów wodorowych. Przewoźnik pierwotnie chciał kupić 22 autobusy o takim napędzie w ramach zamówienia podstawowego. Teraz liczba ta została zmniejszona do 15 pojazdów, a zakup pozostałych (10) autobusów będzie możliwy w ramach opcji.

MPK Poznań prowadzi postępowanie dotyczące zakupu autobusów wodorowych. W postępowaniu właśnie miało dojść do otwarcia ofert, lecz ostatecznie tak się nie stało, a termin prowadzenia postępowania został wydłużony do 25 maja bieżącego roku. W zapisach przetargowych doszło bowiem do dużej zmiany, a dokładniej zmiany liczby pojazdów, jakie chce kupić zamawiający w ramach zamówienia podstawowego.

Zgodnie z pierwotnymi wymaganiami, MPK chciało zakupić 22 autobusy w zamówieniu podstawowym, a także kolejne trzy w ramach opcji. Teraz wiemy już, iż podstawowe zamówienie zostało zmniejszone i zamiast 22, opiewa już tylko na 15 autobusów w ramach zamówienia podstawowego. Zwiększona została za to opcja, z trzech do 10 sztuk, tak więc łącznie przewoźnik nadal ma szansę by zakupić aż 25 wodorowców.

Poza zmianą terminów oraz liczby autobusów w ramach zamówienia podstawowego wraz z opcją, zmianie uległy także wymagania postawione przed producentami, jacy mogą startować w postępowaniu. Zamiast wykazania, iż producent wykonał w ciągu 3 ostatnich lat dostawy co najmniej 15 niskopodłogowych autobusów elektrycznych lub też pojazdów wodorowych bądź trolejbusów, teraz producenci muszą udowodnić dostawę ośmiu takich pojazdów.

Przypomnijmy, iż MPK Poznań prowadzi także postępowanie na zakup wodoru, w którym otwarto już oferty. Niestety jedyna złożona propozycja znacząco przekracza budżet przewoźnika.

Aktualizacja: Postępowanie ostatecznie zostało jednak unieważnione, więcej o tym dlaczego tak się stało można przeczytać w tym miejscu. 

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5