Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

MPK Poznań chce kupić do 10 autobusów używanych

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Rösler

Data publikacji:
2022-05-25 10:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK Poznań chce kupić do 10 autobusów używanych
fot. K. Lesińska / MPK Poznań
MPK Poznań właśnie ogłosiło postępowanie na zakup do 10 używanych autobusów o długości 12 metrów. 9 pojazdów stanowi zamówienie podstawowe, natomiast jeden pojazd jest uwzględniony jako opcja.

MPK Poznań ogłosiło postępowanie dotyczące zakupu do 10 autobusów używanych, o długości 12 metrów. Zamówienie jest podzielone na część podstawową, dotyczącą 9 pojazdów, a także opcję, która obejmuje jeszcze jeden autobus. Łącznie przewoźnik może więc zakupić 10 autobusów. Jak czytamy w specyfikacji, używane pojazdy muszą być wyprodukowane w 2013 roku lub później, a przebieg każdego z pojazdów nie może przekroczyć 700 tysięcy kilometrów.

Autobusy mają mieć długość 12 metrów i mieścić co najmniej 95 pasażerów, z czego nie mniej niż 31 na miejscach siedzących, w tym 8 miejsc ma być dostępnych bezpośrednio z niskiej podłogi. Układ drzwi to 2:2:2. Autobusy mają być też wyposażone w silnik Diesla, spełniający normę emisji Euro V, o mocy minimum 180 kW. Pojazdy mają mieć ogrzewanie oraz klimatyzację.

Kabina kierowcy typu półzamkniętego. W pojazdach przewidziano miejsce dla wózków inwalidzkich. Autobusy muszą być też wyposażone w głosowy system informacji pasażerskiej. Oświetlenie pojazdów typu halogenowego.

Pojazdy mają zostać dostarczone w dwóch transzach. Odbiór pierwszej z nich, opiewającej na siedem autobusów, ma mieć miejsce od 1 do 9 września bieżącego roku, natomiast druga część zamówienia, w postaci maksymalnie trzech autobusów, ma zostać dostarczona od 2 do 4 listopada bieżącego roku.

W przetargu mogą startować wykonawcy, którzy wykażą, iż w ciągu trzech ostatnich lat dostarczyli w ramach różnych zamówień łącznie co najmniej 6 autobusów. Oferty w postępowaniu można składać do 23 czerwca 2022 roku. O wyborze zdecydują cena - 96%, a także rok produkcji wraz z przebiegiem oferowanych pojazdów - 3% oraz zużycie paliwa - 1%.

Wymagania pojazdów pasują do 10 autobusów marki Solaris, które MPK dzierżawi od końca 2013 roku. Dzierżawa dobiega końca, tak więc wydaje się, iż przewoźnik chce po prostu wykupić używane już pojazdy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Autosan z kolejną umową na elektrobusy dla Częstochowy

Przestrzeń

Autosan z kolejną umową na elektrobusy dla Częstochowy

Witold Urbanowicz 07 czerwca 2022

Radom z jedną ofertą na leasing autobusów

Przestrzeń

Radom z jedną ofertą na leasing autobusów

Witold Urbanowicz 06 czerwca 2022

Lublin: Aż cztery oferty na dostawę autobusu wodorowego

Komunikacja

Lublin: Aż cztery oferty na dostawę autobusu wodorowego

Witold Urbanowicz 06 czerwca 2022

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5