Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

MPK Łódź: Wkrótce uruchomienie nowej hali przy Telefonicznej

Dalej Wstecz
Autor:

Roman Czubiński

Data publikacji:
2018-12-25 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK Łódź: Wkrótce uruchomienie nowej hali przy Telefonicznej
fot. MPK Łódź
W lutym przyszłego roku łódzkie MPK zacznie wykorzystywać pierwszy obiekt swojego zaplecza wybudowany od początku z myślą o obsłudze wagonów niskopodłogowych. Inwestycję o wartości netto 10,5 mln z realizuje radomszczańska firma Inkomet. 74% wydanych na budowę pieniędzy pochodzi z funduszy europejskich.

Według przedstawicieli MPK prace budowlane są bardzo zaawansowane. Do wykonania zostało już tylko 10% ich zakresu. – Wykonawca prac zamierza na przełomie roku zgłosić służbom sanitarnym oraz straży pożarnej wykonane roboty do przeglądu z punktu widzenia wymogów sanitarnych i przeciwpożarowych, a następnie zgłosić obiekt do kontroli Nadzoru Budowlanego – informuje rzecznik MPK Agnieszka Magnuszewska.

Następnie rozpocznie się kolejny etap kontraktu, realizowany przez tego samego wykonawcę. Mowa o wyposażeniu hali w urządzenia do serwisowania wagonów. Mają one umożliwiać wszechstronną obsługę serwisową zarówno pod względem mechanicznym, jak i elektrycznym oraz (na wydzielonych stanowiskach) blacharsko-lakierniczym.

Obecnie działająca, duża hala zajezdni tramwajowej nr 1 przy ul. Telefonicznej została wybudowana w latach 80. ubiegłego wieku. W odróżnieniu od niej aranżacja nowego budynku będzie umożliwiała wykonywanie więcej prac przy układach zamontowanych na dachach pojazdów, co jest typowe dla nowoczesnych konstrukcji z niską podłogą. Wysokość hali w najwyższym punkcie będzie wynosiła 9 metrów, a na wyposażeniu znajdzie się specjalny podnoszony pomost, przy pomocy którego na wysokość dachu wagonu będzie się mogło dostać jednocześnie nawet 20 pracowników MPK. Na pięciu torach przeglądowo-naprawczych znajdzie się łącznie 10 stanowisk do obsługi wagonów niskopodłogowych (w dotychczasowym obiekcie do pracy z nimi są przystosowane są tylko dwa stanowiska). Jeden z torów będzie miał odsuwaną sieć trakcyjną, co umożliwi podnoszenie wagonów podnośnikami hydraulicznymi.

Warto przypomnieć, że rozbudowa zaplecza serwisowego w zajezdni Telefoniczna jest częścią szerszego przedsięwzięcia. Jego główną częścią było zamówienie 12 wagonów niskopodłogowych. Przetarg na ich dostawę wygrała Pesa. Ostatni wagon został dostarczony przez producenta - z opóźnieniem - na początku grudnia.

W lutym 2019 r. hala o powierzchni użytkowej ok. 3960 metrów kwadratowych ma być gotowa do przyjęcia pierwszych tramwajów. W starym obiekcie z lat 80. będą od tej pory naprawiane głównie wagony generacji 805N oraz stacjonujące przy Telefonicznej używane wagony wysokopodłogowe z Niemiec (GT6, GT8 i M6S).

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zgierz: W styczniu ruszy przetarg tramwajowy

Komunikacja

Zgierz: W styczniu ruszy przetarg tramwajowy

Kasper Fiszer 21 grudnia 2018

Konstantynów Ł.: Decyzja ws. tramwaju będzie opóźniona

Komunikacja

Konstantynów Ł.: Decyzja ws. tramwaju będzie opóźniona

Kasper Fiszer 19 grudnia 2018

Łódź: Dąbrowskiego – znika przeszkoda do wydzielenia torowiska

Komunikacja

Łódź: Dąbrowskiego – znika przeszkoda do wydzielenia torowiska

Roman Czubiński 18 grudnia 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5