Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

MPK Kraków rozbudowuje zajezdnię w Nowej Hucie. Nowa hala i zadaszenie

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2016-11-16 12:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK Kraków rozbudowuje zajezdnię w Nowej Hucie. Nowa hala i zadaszenie
fot. Winnetou14, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
MPK w Krakowie prowadzi kolejny przetarg w ramach przygotować do dalszej przebudowy i rozbudowy zajezdni tramwajowej Nowa Huta – tym razem dla hali obsługowo-naprawczej oraz zadaszenia torów postojowych. – Zakładamy, że projekt zostanie przygotowany w ciągu najbliższego roku – informuje Marek Gancarczyk, rzecznik MPK Kraków.

Przedmiotem przetargu jest wykonanie projektu budowlano-wykonawczego nowej hali obsługowo-naprawczej tramwajów wraz z wyposażeniem technologicznym. – Projekt zakłada powstanie hali, która będzie miała 3 tory o długości od 120 do 150 m, na których będą wykonywane prace naprawcze wózków tramwajowych oraz tramwajów. Ogłoszenie postępowania na ten projekt jest efektem stale zwiększającej się liczby nowoczesnego taboru tramwajowego – informuje Marek Gancarczyk, rzecznik MPK Kraków.

W nowej hali wykonywane będą obsługa techniczna, wymiana elementów i podzespołów, silników, przetwornic, kontenerów dachowych, podmiana wózków, naprawa wózków tramwajowych, drobne naprawy powypadkowe oraz nakładanie reklam. Zgodnie z założeniami prace w hali będą wykonywane na poziomie -1, 0, +1, część torów 1 i 2 mają mieć uchylne boczne podesty. Ponadto praca w hali będzie się odbywać w systemie trzyzmianowym, z czego najbardziej obłożona będzie ta poranna, na której pracować będzie maksymalnie 25 pracowników serwisu.

Planowana inwestycja zakłada również przebudowę układu torowego oraz zadaszenie torów postojowych. Termin składania ofert mija 29 listopada. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Zgodnie z warunkami przetargu dokumentacja ma być gotowa w ciągu 8 miesięcy od zawarcia umowy.

To kolejna już inwestycja na terenie zajezdni Nowa Huta. – Przypominamy, że cały czas trwa przebudowa Stacji Obsługi Tramwajów w Nowej Hucie, w ramach której powstaje nowoczesna hala myjni oraz hala obsługi codziennej, czyli hala umożliwiająca wykonywanie przeglądów codziennych oraz mycie i sprzątanie pojazdów. Uruchomienie myjni jest zaplanowane na początku przyszłego roku – mówi Marek Gancarczyk.

Zajezdnia tramwajowa ma być też przystosowana do obsługi autobusów elektrycznych. – Na tej zajezdni są odpowiednie warunki energetyczne, które pozwalają na budowę stanowisk ładowania autobusów – wyjaśnia Gancarczyk.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Pesa wykluczona z krakowskiego przetargu na tramwaje

Prawo & Finanse

Pesa wykluczona z krakowskiego przetargu na tramwaje

Witold Urbanowicz 10 listopada 2016

Kto dostarczy tramwaje do Krakowa? Czterech chętnych

Komunikacja

Kto dostarczy tramwaje do Krakowa? Czterech chętnych

Martyn Janduła, Witold Urbanowicz 24 października 2016

MPK w Krakowie z umową na 20 elektrycznych  Solarisów

Komunikacja

MPK w Krakowie z umową na 20 elektrycznych Solarisów

Redakcja 11 października 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5