Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

MPK Gniezno z planem zakupienia 12 małych autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Martyn Janduła

Data publikacji:
2017-06-09 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK Gniezno z planem zakupienia 12 małych autobusów
Fot. Czajek9611, CC BY-SA 4.0Autobus MPK Gniezno
Zakup dwunastu małych autobusów jest przedmiotem rozpisanego właśnie przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Gnieźnie przetargu. Gmina pracuje nam systemem integrującym transport publiczny Gniezna z sąsiednimi gminami.

Rozpisany przez MPK Gniezno przetarg dotyczy zakupu 12 sztuk fabrycznie nowych, ekologicznych, niskopodłogowych autobusów miejskich klasy MIDI w ramach projektu „Budowa systemu integrującego transport publiczny Miasta Gniezna z gminami ościennymi”.

Gniezno chce, żeby długość pojazdów mieściła się w przedziale od 10,4 do 10,8 m. Mają one pomieścić minimum 20 osób na miejscach siedzących oraz 70 osób na miejscach stojących. Cztery miejsca mają być dostępne z poziomu niskiej podłogi. Wejście do pojazdu zapewnią trzy pary dwuskrzydłowych drzwi w układzie 2-2-2. Kabina kierowcy będzie typu zamkniętego, czyli zostanie wydzielona od przestrzeni pasażerskiej.

Autobusy muszą spełniać normy emisji spalin EURO 6. Zamawiający wymaga, aby oferowane autobusy charakteryzowały się zużyciem energii maksymalnie 10.080.000 MJ dla przebiegu pojazdu 800 000 km. Termin dostaw ustalono dla trzech grup autobusów po cztery sztuki. Pierwsze pojazdy mają dotrzeć do 28 lutego 2018 roku, kolejne cztery z końcem maja (31.05.), zaś ostatnie cztery do 30 września 2018 roku.

Producenci, aby wziąć udział w zamówieniu, muszą wykazać, że wykonali w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert co najmniej jedną dostawę autobusów niskopodłogowych, trzydrzwiowych, o łącznej wartości dostarczonych autobusów nie niższej niż 6,5 mln zł. Za autobus niskopodłogowy Zamawiający uznaje autobus posiadający niską podłogę na całej długości autobusu bez stopni poprzecznych.

Składanie ofert trwa do 17 lipca 2017 roku. W połowie o wygranej zadecyduje cena (50%), reszta kryteriów to właściwości techniczno-eksploatacyjne (35%), oszczędność zużycia paliwa i ochrona środowiska (10%) oraz gwarancja (5%).

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
 Środa Śląska wybrała oferty na dieslowskie minibusy

Komunikacja

Środa Śląska wybrała oferty na dieslowskie minibusy

Martyn Janduła 09 czerwca 2017

Kielce oddadzą całą komunikację w prywatne ręce?

Komunikacja

Kielce oddadzą całą komunikację w prywatne ręce?

Martyn Janduła 09 czerwca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5