Partnerzy serwisu:
Komunikacja

MPK Częstochowa z przetargiem na doprowadzenie do sprawności hybryd

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-01-04 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

MPK Częstochowa z przetargiem na doprowadzenie do sprawności hybryd
fot. MPK Częstochowa
MPK Częstochowa ogłosiło przetarg na doprowadzenie do sprawności technicznej 24 autobusów hybrydowych, które kilka lat temu wyprodukował Solbus. Zadaniem wykonawcy będzie uzyskanie dopuszczenia do ruchu. Na całość zamówienia przeznaczono 18 miesięcy.

Przedmiotem zamówienia jest doprowadzeniu do sprawności technicznej oraz uzyskania dopuszczenia do ruchu 24 autobusów hybrydowych (o napędzie gazowo-elektrycznym) marki Solbus SM 12HL. Zakres prac obejmuje montaż pakietu baterii trakcyjnej w technologii litowej, rozdzielni wysokiego napięcia, przegląd, naprawę i modyfikację instalacji 24V oraz HV, zmiana oprogramowania sterowników zamontowanych w pojeździe, odpowiedzialnych za sterowanie napędem hybrydowym, a także pracą urządzeń pokładowych, montaż trójstanowego przełącznika monostabilnego zamontowanego na desce rozdzielczej autobusu, umożliwiającego wybór trybu jazdy, wzmocnienie węzłów kratownicy przedniego zawieszenia, dodatkowe wygłuszenie komory silnika, przegląd i dopuszczenie zbiorników oraz instalacji CNG do eksploatacji.

Termin składania ofert mija 8 lutego. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat wykonały należycie jedną usługę modernizacji lub/i napraw autobusów miejskich (to jest autobusów wykorzystywanych do miejskiego ruchu pasażerskiego) w zakresie układu napędowego (gazowego, elektrycznego lub hybrydowego), przy czym wartość tej usługi w odniesieniu do jednego autobusu miejskiego powinna wynosić co najmniej 300 tys. zł netto. O wyborze decydują cena (90%) oraz długość rękojmi za wadu (10%).

Pierwsze cztery pojazdy powinny być gotowe w ciągu miesiąca. Kolejne 10 pojazdów powinno być dostosowane w ciągu 11 miesięcy od zawarcia umowy, a pozostałe 10 – w ciągu 18 miesięcy.

MPK Częstochowa kupiło w sumie 40 hybryd elektryczno-gazowych od firmy Lider Trading, reprezentującej upadłego już Solbusa. Po pożarze jednego z pojazdów w 2017 r. wszystkie pozostałe zostały prewencyjnie odstawione. W czerwcu 2020 r. zaprezentowano pierwszą hybrydę po przeróbce przeprowadzonej przez firmę Autosan.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Częstochowa: Karta płatnicza zamiast biletu

Mobilność

Częstochowa: Karta płatnicza zamiast biletu

Redakcja 10 listopada 2020

Postępy w remoncie częstochowskiej sieci tramwajowej [zdjęcia]

Komunikacja

Postępy w remoncie częstochowskiej sieci tramwajowej [zdjęcia]

Dominik Wójcik 12 października 2020

Pesa oficjalnie przekazała Częstochowie wszystkie Twisty

Komunikacja

Pesa oficjalnie przekazała Częstochowie wszystkie Twisty

Redakcja 29 września 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5