Partner serwisu
Prawo & Finanse

mPay z dużym wzrostem wyniku EBIT i EBITDA w I kw. 2024 r.

Dalej Wstecz
Autor:

mPay

Data publikacji:
17-05-2024
Ostatnia modyfikacja:
17-05-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. mPay

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO & FINANSE
mPay z dużym wzrostem wyniku EBIT i EBITDA w I kw. 2024 r.
fot. mPay
mPay, wiodąca polska aplikacja umożliwiająca cyfrowe płatności realizuje strategię wzrostu. Wynik EBIT w I kw. 2024r. wyniósł 0,21 mln zł, co stanowi wzrost o 89,3% w stosunku do wyniku za 1Q 2023. EBIDTA w I kw. 2024r. wyniosła 0,39 mln zł, co stanowi wzrost o 40,9% w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Łączna wartość transakcji zrealizowanych przez mPay (TTV) w 1Q 2024 wyniosła 17,5 mln zł wobec 14,6 mln zł rok wcześniej, co oznacza wzrost o 19,9%. Na koniec I kwartału 2024 r. liczba użytkowników wyniosła 1,511 mln (dynamika + 123% w ujęciu rocznym).

Działania mPay w I kwartale 2024 roku:
  • Udostępnienie kart debetowych Visa mPay grupie wybranych aktywnych użytkowników w ramach programu Early Adopters;
  • Udostępnienie nowych planów subskrypcyjnych wybranej aktywnych grupie użytkowników w ramach programu Early Adopters;
  • Nawiązanie współpracy z Jakubem Błaszczykowskim – Ambasadorem marki mPay;
  • Udostępnienie użytkownikom możliwości zakupu biletów od przewoźnika kolejowego POLREGIO;
  • Udostępnienie nowej usługi B2B w formie API umożliwiającej kontrahentom biznesowym dokonywanie wypłat GIRO w placówkach Poczty Polskiej;

W I kw. 2024 r., marka mPay kontynuowała efektywne wdrażanie strategii transformacji w superaplikację fintechową. W minionym kwartale, Spółka wprowadziła liczne usprawnienia, poprawki oraz nowe funkcjonalności w aplikacji mobilnej mPay, a także poszerzyła portfel oferowanych towarów i usług, konsekwentnie realizując kierunek rozwoju w stronę multiplikacji do zarządzania finansami osobistymi oraz w partnera biznesowego.

– I kwartał 2024 roku upłynął na konsekwentnej realizacji założeń strategii przemiany w FinTech. Te działania zaowocowały podpisaniem kilku ważnych umów np. z platformą do zarządzania finansami żłobków i przedszkoli LiveKid czy wdrożeniem przekazów pieniężnych z USA i Wielkiej Brytanii z US Money Espress i EasySend. mPay rozszerzył również portfolio usług w głównym biznesie, czyli wdrożył do aplikacji możliwość zakupu biletów Polregio – opowiada Andrzej Basiak, Prezes Zarządu mPay.

Na koniec I kw. 2024r. liczba użytkowników aplikacji mPay wynosiła 1,51 mln. mPay zrealizował jedno z kluczowych założeń przyjętej strategii, czyli udostępnił wybranym użytkownikom kartę debetową mPay oraz udostępnił na specjalnych warunkach pakiety subskrypcyjne, które zostały opracowane z myślą o zapewnieniu naszym użytkownikom dodatkowych możliwości i usprawnień. Do spółki dołączył również były kapitan polskiej reprezentacji w piłce nożnej – Jakub Błaszczykowski, który został ambasadorem marki mPay. Jego obecność ma powiększyć rozpoznawalność marki mPay oraz zwiększyć zaufanie do mPay.

– W pierwszym kwartale 2024 roku zachowaliśmy intensywne tempo rozwoju, które było zauważalne już w zeszłym roku. To pozwala mi sądzić, że w kolejnych miesiącach mPay powtórzy imponujące wyniki z pierwszego kwartału, a nawet je powiększy. Jednym z powodów takiego myślenia jest karta debetowa, która w najbliższym czasie zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom. Karta sprawi, że aplikacja stanie się dobrą alternatywą dla aplikacji bankowych czy też innych jak PayPal opartych na koncie przedpłaconym, a tym samym zwiększy przychody samej spółki – dodaje Andrzej Basiak.

mPay zanotował wzrost obrotu transakcyjnego TTV (Total Transaction Value) w I kw. 2024r. na poziomie 17,5 mln zł co oznacza wzrost o 19,9 % w stosunku do I kw. 2023r. Przychód księgowy wyniósł 8,6 mln zł w I kw. 2024 r., wobec 8,96 mln zł w analogicznym okresie zeszłego roku. Zysk EBIT wyniósł 0,21 mln zł i był wyższy o 89,34% od wyniku w analogicznym okresie zeszłego roku, a EBITDA wyniosła 0,39 mln zł co stanowi wzrost o 40,9% kw./kw.

Wybrane dane finansowe mPay w 2023 r.


mPay dalej sukcesywnie będzie rozwijać portfolio produktów zarówno dla użytkowników aplikacji, jak i partnerów B2B oraz aktywnie realizować strategię budowania świadomości marki wśród użytkowników.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5