Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Mosty Chrobrego we Wrocławiu z jedną ofertą w budżecie

Dalej Wstecz
Autor:

Elżbieta Pałys

Data publikacji:
2019-09-16 17:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RI

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Mosty Chrobrego we Wrocławiu z jedną ofertą w budżecie
wiz. Wrocławskie Inwestycje
Firma Intop Warszawa złożyła jedyna mieszczącą się w budżecie zamawiającego ofertę na budowę nowych mostów Chrobrego we Wrocławiu. Spółka Wrocławskie Inwestycje otworzyła oferty w drugim postępowaniu w tek sprawie.

W sumie do zamawiającego wpłynęło 5 ofert. w zaplanowanym budżecie wynoszącym 65 mln zł zmieściła się tylko jedna propozycja. Jest warta 64,979 mln zł.

Najdroższa z wycen opiewa na 100,052 mln zł. Złożyła ją Trakcja PRKiI.

Teraz inwestor sprawdzi oferty pod względem formalnym.

W ramach inwestycji powstać maja dwa zupełnie nowe mosty. Przeprawy nazwane roboczo mostem Południowym (nad kanałem przeciwpowodziowym) i mostem Północnym (nad kanałem żeglugowym) powstaną obok istniejących mostów Chrobrego.
Pierwszy z obiektów ma mieć 153,51 m długości, drugi 75,3 m.

Nowe przeprawy połączą Sępolno ze Swojczycami. Inwestor, z myślą o planowanym w przyszłości połączeniu tramwajowym w tym miejscu, już w ramach tego przetargu chce zlecić budowę torowiska tramwajowego, co ułatwi podjęcie kolejnego kroku za jakiś czas.
Wykonawca przebuduje także układ drogowy łączący z ulicami Marco Polo, Monopolową oraz Monte Cassino.

Przetarg na to zadanie prowadzony jest już drugi raz. Pierwszy został unieważniony, ponieważ jedyna oferta przekroczyła możliwości finansowe zamawiającego. Była warta 87 mln zł, przy budżecie zaplanowanym na takim samym poziomie jak obecnie.
Na realizację przewidziano 24 miesiące od podpisania umowy.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5