Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Most Poniatowskiego. Na razie nie będzie odcinkowego pomiaru prędkości

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-07-19 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Most Poniatowskiego. Na razie nie będzie odcinkowego pomiaru prędkości
fot. Mister No, lic. CC A 3.0 Unported
Niepowodzeniem kończy się przetarg na dostawę i montaż odcinkowego pomiaru prędkości na moście Poniatowskiego. W postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta. Pewnym problemem jest fakt, że obecnie tylko jeden podmiot jest certfikowany do dostawy i uruchomienia takiego systemu.

Przedmiotem przetargu była dostawa stacjonarnego urządzenia rejestrującego służącego do pomiaru średniej prędkości na moście Poniatowskiego, który podzielono na cztery odcinki. Zamówienie miało zostać wykonane w tym roku.

Niedawno minął termin składania ofert. Zamawiający nie opublikował jeszcze protokołu, ale jak się dowiedzieliśmy, postępowanie kończy się niepowodzeniem – nie wpłynęła bowiem żadna oferta.

Problemem może być to, że w Polsce jest jedna firma, która ma odpowiednie certyfikaty, umożliwiające instalację takiego systemu. Proces certyfikacji przechodzi drugi podmiot, ale na razie nie wiadomo, kiedy może ona uzyskać odpowiednie uprawnienia. Według naszych informacji ZDM Warszawa planuje teraz dialog techniczny przed ogłoszeniem nowego postępowania.

Zainstalowanie odcinkowego pomiaru prędkości zapowiedział Rafał Trzaskowski, obecny prezydent Warszawy, w czasie zeszłorocznej kampanii wyborczej. Propozycja ta pojawiła się po tragicznym wypadku, w którym rowerzystka jadąca chodnikiem, została potrącona przez pieszego i wpadła pod koła samochodu.

Warszawa, przymierzając się do wprowadzenia odcinkowego pomiaru prędkości, niejako wyręcza Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Samorządy, po wcześniejszych nowelizacjach przepisów, nie mogą karać kierowców za przekraczanie prędkości zarejestrowane przez fotoradary.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Przygotowania do III linii metra trafiają do budżetu Warszawy

Prawo & Finanse

Przygotowania do III linii metra trafiają do budżetu Warszawy

Witold Urbanowicz 16 stycznia 2019

Komentarz. Most Trzaskowskiego. Szeroki, przestronny, z radiowozem

Felietony i komentarze

Komentarz. Most Trzaskowskiego. Szeroki, przestronny, z radiowozem

Jakub Dybalski 27 listopada 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5